Na sygnale, Z ostatniej chwili

15 i 16-latek sprawcami rozboju

Opublikowano: 27 listopada, 2021 o 9:34 am   /   przez   /   komentarze (0)

Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy dokonali rozboju na swoim rówieśniku. Chłopcy zabrali pokrzywdzonemu e-papierosa, wcześniej używając wobec niego siły i grożąc mu nożem. Nieletni zostali przesłuchani, a sprawa niebawem trafi do sądu rodzinnego.

Do zdarzenia doszło 23 listopada około godziny 15, na miejskich plantach w Nowym Sączu. Tam, 16-letni sądeczanin został zaczepiony przez dwóch nastolatków, którzy grożąc pobiciem, ukradli mu e-papierosa. Następnie jeden ze sprawców trzymając w ręku nóż, popchnął i uderzył pięścią chłopca, żądając od niego dodatkowo wkładów do „elektronika”. 16-latkowi udało się jednak uciec napastnikom.

Po otrzymanym zgłoszeniu, na miejsce natychmiast zostali skierowani sądeccy policjanci, którzy ustalili rysopis sprawców i ruszyli w teren w ich w poszukiwaniu. Dzięki szybko podjętym działaniom napastnicy wkrótce zostali zatrzymani. Mundurowi namierzyli ich nieopodal parku, w którym dokonali rozboju. Są to dwaj mieszkańcy Sądecczyzny w wieku 15 i 16 lat. Ponadto starszy z nich był poszukiwany przez Policję z uwagi na to, że kilka dni wcześniej uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego znajdującego się na terenie Małopolski. Zatrzymani zostali doprowadzeni do komendy na ulicy Grottgera, gdzie zostali przesłuchani w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych. Materiały w tej sprawie w najbliższym czasie zostaną przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, który zdecyduje, jakie konsekwencje poniosą młodzi sądeczanie.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a