Na sygnale, Z ostatniej chwili

27-latek ze Starego Sącza dostał 3900 zł mandatu i 25 pkt karnych!

Opublikowano: 3 sierpnia, 2022 o 1:38 pm   /   przez   /   komentarze (0)

3900 złotych – mandatem w takiej kwocie został ukarany mieszkaniec Starego Sącza, a na jego konto trafiło 25 punktów karnych, co jest równoznaczne z zatrzymaniem prawa jazdy. To bolesne konsekwencje brawurowej jazdy 27-latka, która została zarejestrowana kamerą samochodową przez innego kierowcę i opublikowana w sieci.

Do zdarzenia doszło 15 czerwca br. około godziny 17:30 na ulicy Jana Pawła II w Starym Sączu, natomiast nagranie zostało opublikowane na początku lipca br. w serwisie, który piętnuje brawurowe zachowania na sądeckich drogach, zamieszczając nagrania zarejestrowane przez kierowców. Tym razem jeden z nich był świadkiem brawurowej jazdy kierującego samochodem osobowym marki Ford, który z dużą prędkością wyprzedzał pojazdy z prawej strony, również na przejściu dla pieszych, wjeżdżając przy tym na ścieżkę rowerową. Kierowca wyprzedzał także na podwójnej linii ciągłej tuż przed rondem.

Gdy tylko funkcjonariusze Komisariatu Policji w Starym Sączu obejrzeli nagranie, niezwłocznie podjęli czynności, by ustalić sprawcę licznych wykroczeń drogowych. W efekcie 11 lipca br. na 27-letniego starosądeczanina został nałożony mandat karny w wysokości 3900 złotych za niestosowanie się do znaków P-4 (linia ciągła) i C-13 (droga dla rowerów), wyprzedzanie pojazdu z niewłaściwej strony, jak również na przejściu dla pieszych oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Dodatkowo na jego konto trafiło 25 punktów karnych, co oznacza utratę prawa jazdy z uwagi na przekroczony limit punktów.

Teraz przed 27-latkiem długa droga do odzyskania uprawnień. Będzie musiał zdać egzamin sprawdzający jego kwalifikacje jako kierowcy, a następnie złożyć do starosty wniosek o przywrócenie uprawnień, wraz z aktualnym zaświadczeniem lekarskim oraz zaświadczeniem potwierdzającym pozytywny wynik egzaminu sprawdzającego kwalifikacje. W przypadku, gdy nie uda się zaliczyć takiego egzaminu, prawo jazdy zostaje odebrane i całą procedurę uzyskania uprawnień trzeba rozpocząć od nowa.

Z kolei jeśli chodzi o kierowców, którzy mają prawo jazdy krócej niż rok, warto wspomnieć, że przekroczenie limitu 20 punktów karnych równa się cofnięciu im uprawnień – muszą ponownie przystąpić do kursu na prawo jazdy, a następnie zdać egzamin.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a