Na sygnale

40-latka podejrzana o zabójstwo. Utopiła 4-letnią córkę a potem chciała popełnić samobójstwo

Opublikowano: 26 maja, 2024 o 10:57 am   /   przez   /   komentarze (0)

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec kobiety podejrzanej o zabójstwo swojej 4-letniej córki.

Do tragicznego zdarzenia doszło 20 maja b.r. w jednym z domów w m. Zagórzany, na terenie powiatu gorlickiego. Na miejscu ujawnienia zwłok pod nadzorem prokuratora pracowali policyjni technicy, zabezpieczając ślady. W sprawie przesłuchano także  licznych świadków. W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok dziecka wstępnie ustalono, że przyczyną śmierci dziewczynki było utonięcie. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że czynu dopuściła się matka dziecka, która po zdarzeniu usiłowania popełnić samobójstwo.

40-latka podejrzana  o zabójstwo.

40-letnia kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala, gdzie następnego dnia usłyszała zarzut zabójstwa. Podejrzana przyznała się do zarzucanego jej czynu oraz złożyła obszerne wyjaśnienia. W przeszłości kobieta leczyła się psychiatrycznie.  Okoliczności zdarzenia wskazują, że przyczyną tej tragedii rodzinnej mogły być kwestie związane ze stanem psychicznym matki.  

Wniosek o tymczasowy areszt

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanej prokurator wystąpił  do sądu o zastosowanie wobec niej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy.

mat. prasowy /Prokuratura Okręgowa

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"