Na sygnale

58-letnia Sądeczanka napadła na Lombard

Opublikowano: 20 marca, 2015 o 11:30 am   /   przez   /   komentarze (0)

Przestępcy nie mogą czuć się bezkarnie-efektem intensywnej pracy funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego jest ustalenie i zatrzymanie sprawczyni  napadu na lombard w 2014 roku.

Do zdarzenia doszło 10 października 2014 roku, kiedy to do jednego z lombardów na ulicy Lwowskiej w Nowym Sączu weszła kobieta około lat pięćdziesięciu. Najpierw odwróciła uwagę 77-letniej właścicielki, by po chwili ją zaatakować. Kobieta upadła na ziemię a w tym czasie sprawczyni ukradła pudełko w którym znajdowała się złota biżuteria o wartości ponad 4 tysięcy złotych.

Natychmiast po zgłoszeniu na miejscu pojawili się policjanci którzy podjęli szereg działań. Funkcjonariusze sprawdzili okoliczny teren, zabezpieczyli ślady jak również przesłuchali osoby, które mogły posiadać wiedzę na temat napadu .Na miejscu pracowała również grupa dochodzeniowa wraz z psem tropiącym sądeckiej komendy.

W toku wykonanych czynności nie zdołano jednak uzyskać dostatecznych danych i informacji mogących przyczynić się do ustalenia sprawcy. Postępowanie przygotowawcze zostało umorzone.

Po umorzeniu postępowania sprawa nadal jednak znajdowała się w kręgu zainteresowania Policjantów z Wydziału Kryminalnego, którzy w dalszym ciągu prowadzili czynności- operacyjno-wykrywcze. W 2015 roku, dzięki intensywnej pracy tych funkcjonariuszy i w oparciu o nowe materiały operacyjne zostały pozyskane dane pozwalające na wykrycie sprawcy napadu. Następnie wystąpiono do Prokuratury o podjęcie umorzonego postepowania, przekazując nowe materiały w tej sprawie.

Obecnie 58-sądeczance przedstawiono zarzut dokonania rozboju, za który grozi jej nawet do 12 lat więzienia.

Niebawem do sądu trafi akt oskarżenia w tej sprawie.

 

KMP Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"