Na sygnale, Z ostatniej chwili

Alkohol i złe parkowanie w Starym Sączu. Tak wynika z Krajowej Mapy Zagrożeń!

Opublikowano: Luty 14, 2020 o 8:09 am   /   przez   /   komentarze (0)

 

Picie alkoholu i złe parkowanie to najczęściej zgłaszane problemy. Na co jeszcze skarżą się mieszkańcy Starego Sącza?

Picie alkoholu w miejscach publicznych, nieprawidłowe parkowanie i zła organizacja ruchu – to problemy najczęściej zgłaszane policji przez mieszkańców Starego Sącza za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Aplikacja o nazwie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa od momentu jej uruchomienia tj. od października 2016 roku, cieszy się bardzo dużą popularnością. Mieszkańcy aktywnie informują Policję o pojawiających się w ich otoczeniu zagrożeniach. Na Sądecczyźnie najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami są: kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości, kradzież i kradzież z włamaniem, uszkodzenie rzeczy, rozbój, kradzież rozbójnicza, wymuszenia. Dzięki współpracy z mieszkańcami, Policja może skuteczniej dbać o bezpieczeństwo i szybciej reagować na zaistniałe zagrożenia, a wymiernym efektem nanoszonych na mapę zagrożeń jest obecność policjantów w miejscach, w których najbardziej oczekuje tego społeczeństwo.

Warto podkreślić, że przez to innowacyjne narzędzie każdy obywatel ma możliwość aktualizowania informacji na mapie. Zgłosić zagrożenie można m.in. poprzez stronę internetową Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, na której, w panelu po prawej stronie, znajduje się przekierowanie do interaktywnej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia, np. „spożywanie alkoholu w miejscach publicznych”, „akty wandalizmu”, „nieprawidłowe parkowanie”, „przekraczanie dozwolonej prędkości” i wiele innych. Od tej pory zgłoszenie będzie widoczne na mapie, podobnie jak jego status (nowe, weryfikacja, potwierdzone lub niepotwierdzone). Zgłoszenia są anonimowe – nie trzeba podawać swoich danych. Następnie Policja będzie weryfikować wszystkie sygnały.

W ubiegłym roku na terenie powiatu nowosądeckiego zgłoszono ponad 1800 zagrożeń, z których potwierdzono i wyeliminowano ponad połowę.

Z narzędzia należy korzystać w rozsądny sposób, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Pamiętajmy, że mapa jest narzędziem do wskazywania Korzystając z aplikacji każdy może pomóc Policji dbać o bezpieczeństwo w swoim otoczeniu. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Aby skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, wystarczy kliknąć KMZB

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a