Na sygnale, Z ostatniej chwili

Czerwcowy długi weekend – podsumowanie działań na sądeckich drogach

Opublikowano: 8 czerwca, 2021 o 6:57 am   /   przez   /   komentarze (0)

Z analizy przeprowadzonej przez sądecką Policję wynika, że tegoroczny czerwcowy weekend należał do bezpiecznych, odnotowano mniej zdarzeń drogowych niż w roku ubiegłym. Dla policjantów był to czas wzmożonych działań, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym. Niestety, nie wszyscy wzięli sobie do serca apele funkcjonariuszy o rozwagę i ostrożność, przez co nie udało się uniknąć wypadków i kolizji.

Funkcjonariusze w ramach działań „Czerwcowy długi weekend”, m.in. kontrolowali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, jak również to, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Ponadto sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Przez pięć dni działań sądeckich policjantów, od 2 do 6 czerwca br. na terenie miasta i powiatu nowosądeckiego doszło łącznie do 33 zdarzeń drogowych – 5 wypadków i 28 kolizji drogowych, w których 5 osób zostało rannych.

Dla porównania, podczas czerwcowego długiego weekendu w roku 2020 (od 10 do 14 czerwca) policjanci odnotowali 8 wypadków i 33 kolizje drogowe, w których jedna osoba zginęła, a 9 osób zostało rannych.

Podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących. W tym roku zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców (w ubiegłym roku 10).

Pomimo wielokrotnych apeli i prowadzonych kampanii społecznych uświadamiających skutki kierowania pod wpływem alkoholu niektórzy kierowcy nadal decydują się na jazdę w takim stanie. Niestety, takim zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie samych, ale również innych uczestników ruchu drogowego, a bardzo często także swoich najbliższych.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a