Na sygnale

Dotychczasowe działania KaOSG w związku z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej

Opublikowano: Marzec 22, 2020 o 8:40 am   /   przez   /   komentarze (0)

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID – 19, od 15 marca br. na granicy polsko – słowackiej tymczasowo przywrócono kontrolę graniczną.

Przez całą dobę funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej dokonują kontroli osób wjeżdżających do Polski.W województwie małopolskim ruch dla pojazdów osobowych i ciężarowych odbywa się jedynie przez czynne drogowe przejście graniczne w Chyżnem, na którym została przywrócona kontrola graniczna. Nie jest możliwe przekroczenie granicy państwowej w żadnym innym miejscu na odcinku granicy polsko-słowackiej w Małopolsce.

W trakcie minionego tygodnia w drogowym przejściu granicznym Chyżne – Trstena odprawionych zostało:

– 4 227 środków transportu (4133 samochody ciężarowe oraz 94 samochody osobowe),

– 4 404 osoby.

Natomiast w kolejowym przejściu granicznym Muszyna – Plavec, gdzie odprawiane są tylko pociągi towarowe, odprawionych zostało 18 pociągów i 34 osoby (członkowie załogi).

Działania Straży Granicznej na granicy RP wspierali i wspierają również funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Krajowej Administracji Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, żołnierze Wojska Polskiego, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz służby medyczno-sanitarne.

Dodatkowo funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG, przy współpracy z innymi służbami, zabezpieczają polsko-słowacki odcinek granicy państwowej na terenie województwa małopolskiego, pełniąc wspólną służbę w kilkunastu patrolach. Nie odnotowano  prób przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom.

Zwracamy się z prośbą o przestrzeganie ograniczeń i realizowanie poleceń służb.

KaOSG

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a