Na sygnale, Z ostatniej chwili

Dwie karetki jadą na Ukrainę

Opublikowano: 5 marca, 2022 o 12:15 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Na granicę ukraińską wyruszyły dwie karetki Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Decyzję o przekazaniu ambulansów podjął Zarząd Powiatu Nowosądeckiego. Karetki przewiozą też defibrylatory, pakiety medyczne, radiotelefony i oczywiście najbardziej potrzebne obecnie bandaże, opatrunki i inne środki niezbędne podczas działań wojennych.

Sytuacja na Ukrainie z dnia na dzień się zaostrzamówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Walczącym o wolność i swój kraj potrzebna jest każda pomoc, a szczególnie pomoc medyczna. Od razu podjęliśmy decyzję o przekazaniu dwóch karetek dla Ukrainy.
Dzięki pieniądzom zebranym przez anonimowych darczyńców oraz zbiórce przeprowadzonej wśród pracowników Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, karetki zostały wyposażone w najpotrzebniejsze środki medyczne.


Dodatkowo, otrzymaliśmy gotowe już pakiety medyczne o wartości 2500 złotych, które również znalazły się w karetkach dodaje Bożena Hudzik, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Przekazali je: Leszek Szlachta (Transeco), Centrum Ogrodnicze Miłkowski, KGW w Łyczanej i OSP Korzenna Centrum. Wszystkim bardzo dziękuję za okazane serce i szybką reakcję na nasz apel.


Fot. Maria Olszowska

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a