Na sygnale, Z ostatniej chwili

Groźne wypadki w Paszynie

Opublikowano: Luty 13, 2020 o 8:00 am   /   przez   /   komentarze (0)

12 lutego około godziny 14.21 na odcinku zaledwie 150 metrów doszło do dwóch groźnych wypadków na drodze krajowej nr 28 w Paszynie.

W pierwszym zdarzeniu bliżej Nowego Sącza samochód osobowy VW Passat zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w bariery energochłonnerelacjonują strażacyBariera wbiła się przez komorę silnika do przedziału osobowego na wysokość tylnych drzwi. W pojeździe znajdował się zakleszczony kierowca, który podróżował sam. Był przytomny pod opieką ratownika medycznego, który najechał na to zdarzenie. Po przybyciu karetki Pogotowia ratunkowego podjęto decyzję o ewakuacji poszkodowanego z pojazdu. W tym celu trzeba było rozciąć samochód, odsunąć deskę rozdzielczą wraz z kolumną kierowniczą. Wycięto barierkę znajdującą się wewnątrz pojazdu. Wraz z ratownikami medycznymi wydobyto i przełożono na deskę poszkodowanego a następnie przetransportowano do karetki. 

-W drugim zdarzeniu bliżej Grybowa doszło do najechania jednego pojazdy na tył drugiego, który się zatrzymałdodają strażacySamochodem BMW podróżował sam kierowca, samochodem Renault dwie osoby. W chwili przybycia strażaków uczestnicy tego zdarzenia sami opuścili pojazdy i nie uskarżali się na dolegliwości. Ruch w obydwu kierunkach był zablokowany.Po przybyciu na miejsce karetki, kierowca jednego samochodu  zaczął uskarżać się na dolegliwości. Ratownicy  udzielili mu pomocy a następnie został zabrany do szpitala. Obecna na miejscu Policja zamknęła drogę. Z miejsca zdarzenia karetki zabrały do szpitala łącznie dwie osoby.

Działania strażaków trwały ponad dwie godziny.

PSP NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a