Na sygnale, Z ostatniej chwili

Jutro sekcja zwłok noworodka z Popowic

Opublikowano: 11 lutego, 2016 o 7:33 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Jutro (12 lutego) w Zakładzie Medycyny Sądowej CM UJ w Krakowie odbędzie się sekcja zwłok noworodka z Popowic. 

Biegli ustalą czy na zwłokach znajdują się jakieś zewnętrzne lub wewnętrzne obrażenia ciała, jaka była przyczyna śmierci, czy dziecko urodziło się żywe i było zdolne do samodzielnego życia poza organizmem matki. Dodatkowo zadano także inne pytania, a w tym m.in. o płeć dziecka –mówi naszemu portalowi Zbigniew Gabryś, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Przeprowadzone na miejscu oględziny z udziałem prokuratora oraz lekarza, potwierdziły, iż odnaleziono zwłoki małego dziecka (możliwe,że noworodka), lecz z uwagi na ich stan, nie udało się dokładnie ustalić nawet jego płci. 

Uwzględniając okoliczności, Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu wszczęła w tej sprawie śledztwo o przestępstwo tzw. dzieciobójstwa, czyli zabicia dziecka przez matkę w okresie porodu i pod jego wpływem, opisanego w art.149 kodeksu karnego. 12 lutego zostanie wykonana sekcja zwłok  –kontynuuje rzecznik Prokuratury OkręgowejW zależności od jej wyników podjęte będą dalsze określone czynności śledcze. Nie jest też wykluczona zmiana kwalifikacji prawnej czynu.

Czytaj także: W Popowicach znaleziono zwłoki noworodka

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"