Na sygnale

Kolejny wypadek z udziałem ciągnika na Sądecczyźnie

Opublikowano: 3 lipca, 2024 o 7:10 am   /   przez   /   komentarze (0)

26 czerwca br., na Sądecczyźnie doszło nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego poszkodowany został kierujący ciągnikiem rolniczym. Na szczęście nie doszło tragedii, ale policjanci apelują o ostrożność.

Lato to czas wytężonej pracy w gospodarstwach rolnych i lasach. Użytkowanie specjalistycznych maszyn, szczególnie w górzystym terenie, może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa, o czym dotkliwie przekonał się wczoraj, tj. 26 czerwca br. mieszkaniec Sądecczyzny.

Około godziny 19:00 do sądeckich policjantów dotarło zgłoszenie, że w miejscowości Kurów w doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-letni mieszkaniec gminy Chełmiec podczas wykonywania prac polowych na stromym terenie, stracił panowanie nad ciągnikiem, który wywrócił się. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala.

Na miejscu zdarzenia czynności wykonali policjanci zespołu wypadkowego z sądeckiej komendy, natomiast dokładnym wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego wypadku zajmą się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Policjanci apelują o rozwagę podczas wykonywania prac na roli

Przede wszystkim należy użytkować tylko sprawne maszyny i urządzenia, wyposażone w osłony i zabezpieczenia ruchomych części, sprawny układ hamulcowy i kierowniczy oraz sygnalizację świetlną. Nie wolno przewozić osób na przyczepach, błotnikach ciągników czy w nieprzystosowanych do tego celu kabinach ciągników, a przewożony ładunek trzeba dobrze zabezpieczyć przed upadkiem i osunięciem. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Zadbajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone. Pamiętajmy, że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych.

fot. poglądowe

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"