Na sygnale, Z ostatniej chwili

Kradli paliwo z maszyn budowlanych

Opublikowano: 18 marca, 2023 o 10:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

Grybowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod osłoną nocy kradli paliwo z maszyn budowlanych na terenie Sądecczyzny. Młodszy ze sprawców miał na sumieniu również inne przestępstwa. Teraz obaj odpowiedzą przed sądem za swoje czyny.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy, policjanci Komisariatu Policji w Grybowie otrzymywali zgłoszenia dotyczące kradzieży oleju napędowego z koparek i samochodów ciężarowych oraz różnych elektronarzędzi, do których miało dochodzić na terenie gminy Grybów i Korzenna. Jak się okazało, we wszystkich przypadkach sprawcy działali w podobny sposób. Wybierali głównie niestrzeżone place budów oraz samochody zaparkowane z dala od zabudowań i pod osłoną nocy, za pomocą gumowego wężyka, spuszczali paliwo do kanistrów, po czym odjeżdżali z miejsca zdarzenia.

Dzięki śladom pozostawionym przez sprawców oraz dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego policjanci, wytypowali dwóch mieszkańców gminy Grybów w wieku 27 i 20 lat, których podejrzewali o dokonanie tych przestępstw. 10 marca br. zostali oni zatrzymani i przewiezieni do Komisariatu Policji w Grybowie.

Jeszcze tego samego dnia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli od policjantów zarzuty. Obydwaj opowiedzą za kradzież 550 litrów paliwa, za co grozi do 5 lat więzienia. Ponadto policjanci udowodnili 20-latkowi dokonanie jeszcze innych przestępstw kradzieży i kradzieży z włamaniem – łupem podejrzanego padło również 230 litrów paliwa oraz elektronarzędzia. Za popełnione czyny grozi mu do 10 lat więzienia.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"