Na sygnale

Królowa Górna -ponad 4 godziny gaszono pożar budynku mieszkalnego

Opublikowano: Marzec 15, 2015 o 1:54 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Kilkanaście minut przed godziną trzecią w nocy 15 marca w Królowej Górnej (gmina Kamionka Wielka) zauważony został pożar budynku mieszkalnego.

Do gaszenia pożaru zadysponowano dwa zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz cztery zastępy z pobliskich jednostek OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że  pożarem objęte było całe poddasze budynku mieszkalnego.

W wyniku przepalenia przyłącza linii energetycznej doszło do zerwania instalacji a linki znajdowały się na ziemi. Wszyscy mieszkańcy opuścili dom i znajdowali się w sąsiednim budynku. Doszło do zawalenia się części dachu. Istniało zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiednie budynki mieszkalne, dlatego też działania przybyłych zastępów polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Wyniesiono z pożaru butle z gazem propan – butan i podano prąd w natarciu z zewnątrz budynku. Jednocześnie dokonano ewakuacji niezniszczonego mienia z budynku. Podano  prądy wody w natarciu do wnętrza budynku. Wykonano prace rozbiórkowe spalonych elementów budynku i sprawdzono pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej.

Gaszenie pożaru przez trzydziestu strażaków trwało ponad cztery godziny. Przyczyna pożaru jest nieustalona

PSP Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a