Na sygnale

Kto przebija opony w Starym Sączu?

Opublikowano: 10 stycznia, 2015 o 1:56 pm   /   przez   /   komentarze (18)

Sprawca/sprawcy, który przecina opony w samochodach w Starym Sączu działa na większą skalę!?

Tak przynajmniej sugerują nasi czytelnicy, którzy wskazują co raz większy obszar działań przecinacza opon.

Pierwszy sygnał o przebitych oponach dostaliśmy dzisiaj od mieszkańców ulicy 11 Listopada. Postanowiliśmy zainteresować się sprawą szerzej.

Mamy do czynienia z serią przebitych opon na tej ulicy. Jednak nie wszyscy mieszkańcy połączyli fakty. Jak udało nam się ustalić jeden z mieszkańców, zauważył rano przebitą oponę  w swoim samochodzie i bez zastanowienia udał się do pobliskiego wulkanizatora. Nie zgłosił sprawy na Policję. Dopiero fakt iż sąsiedzi mają podobny problem postanowił działać.

Okazuje się, że z przebitymi oponami w samochodach, spotkali się nie tylko mieszkańcy z 11 Listopada.Uszkodzone zostały także auta w rejonie starosądeckiego Rynku, Daszyńskiego, Osiedla Tysiąclecia oraz początku ulicy Piłsudskiego. Zatem sprawca działa z premedytacją.

Mieszkańcy są zdezorientowani i nie wiedzą co zrobić, by przyłapać sprawcę na gorącym uczynku.

Policja podobno się tym zajmuje, ale to wątpliwe, żeby go złapali. Ja pytałem wszystkich sąsiadów czy czegoś nie widzieli, ale nikt niczego podejrzanego nie zauważył– powiedział naszemu portalowi Dariusz; jeden z poszkodowanych.

Pozostali mieszkańcy wypowiadają się w podobnym tonie. Wątpią w skuteczność Policji i starają się działać na własną rękę.

– Podjęliśmy już kroki celem lepszej ochrony własnego mienia. Policja w mojej ocenie skupia się na zbieraniu danych, a nie na szukaniu przyczyny tj. sprawcy. Tym bardziej, iż z informacji powziętych od wulkanizatora wiadomym jest, że jeden z poszkodowanych poniósł koszty 2500 PLN wymiany kół, a wiec mamy tutaj do czynienia już nie z wykroczeniem a przestępstwem ! Martwi mnie osobiście, brak posterunku (choćby filii) w centrum miasteczka oraz znikoma ilość patroli gminy – podsumowuje Dariusz.

Udało nam się porozmawiać z wulkanizatorem działającym przy ulicy Piłsudskiego, który potwierdza że wczoraj i dzisiaj miał 6 przypadków napraw opon, które zostały uszkodzone wskutek nacięcia jakimś cienkim narzędziem -typu scyzoryk, gwóźdź. Opony były uszkodzone w kilku miejscach. Koszt naprawy takiej opony to około 30 zł.

Skontaktowaliśmy się z Komisariatem Policji w Starym Sączu. Jednak nie udało nam się zastać Komendanta ani Jego Zastępcy. Dyżurny KP jedynie potwierdził że zbierane są dowody w sprawie. Już jutro poznamy oficjalne stanowisko Policji.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców-zgłaszajcie takie uszkodzenia na Policję i zróbcie zdjęcia (jako dowód w sprawie)!

Piszcie i przesyłajcie zdjęcia do naszej redakcji na adres: kontakt@starosadeckie.info

Do sprawy wrócimy!

Z OSTATNIEJ CHWILI: Otrzymaliśmy kolejny list od naszego Czytelnika. 2 dni temu sprawca grasował na Osiedlu Tysiąclecia – przebił oponę w dwóch miejscach.

Kolejni poszkodowani zauważyli uszkodzenia opon wczoraj (9 stycznia) przy ulicy Daszyńskiego (oponę uszkodzono czterokrotnie ostrym narzędziem).

Osoby, które mogą pomóc w znalezieniu sprawcy proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Starym Sączu.

 

fot nadesłane przez poszkodowanego

 

Komentarze

Komentarze (18)

 • 10 stycznia, 2015 o 8:41 pm ptak

  Witajcie, dołączam do poszkodowanych w sprawie przebitych opon.
  Nam też przebito opone w samochdzie czterokrotnie ostrym narzędziem, jak potwierdził wulkanizator.
  Ulica Daszyńskiego, zauwazylismy 9 stycznia rano.

 • 10 stycznia, 2015 o 9:46 pm kotek

  ach ta policja 🙂
  Słynny Jan T. który zastrasza ulicę Parytzantów i pół miasteczka Starego Sącza, nachodząc mieszkańców w domach, podkładając niebezpieczne prezenty i wymachując ostrymi narzędziami, jest nie karalny przez policjantów starosadeckich, gdyż po każdym zgłoszeniu na policję próby zastraszania mieszkańców przez pana Jana T. zamieszkałego na ulicy Partyzantów, panowie policjanci proopnują najpierw liczyć częstotliwość zagrożeń. W innym przypadku to nie powód by interweniować 🙁 Dlatego sprawą zajęła się Policja sądecka.

 • 10 stycznia, 2015 o 9:50 pm Wójs

  Pan Jan T. jest wszędzie i faktycznie jest niebezpieczny. Warto zastanowić sie nad oponami, skoro wymachuje ostrymi przedmiotami i spaceruje po nocach, nachodząc ludzi.

 • 10 stycznia, 2015 o 10:22 pm Huk

  Policja dobrze zna pana Jana T. co nie którzy mówią że jest z Moszczenicy, bo mieszka na pograniczu. Najgorsze, jest to ,że go znaja, wiedza,że jest njiebezpieczny i nic nie robią. To własnie niepokoi najbardziej. Gdzie patrole policyjne, dlaczego ich nie widać? a może by tak w rynku filię zrobić aby do policji było bliżej, bo na tym zad…, którym teraz są to nie lada wyczyn aby dotrzeć starszym osobom pokrzywdzonym, bez samochodu.

 • 10 stycznia, 2015 o 11:08 pm ANIA

  Ciekawe, czy policja starosądecka, też by później dziecko wychowywała na telefon?

 • 11 stycznia, 2015 o 7:42 am Anonim

  ludzie a kim jest Jan T.

 • 11 stycznia, 2015 o 10:25 am Ann

  Policja zna Pana T. i twierdzi, jak osobiscie slyszalam, ze jest nie grozny, ze tylko tak wyglada, ale ‚on nigdy nikomu krzywdy nie zrobil Prosze Pani’ :\ … tragedia jednym slowem ! Lepiej niech sie policja za to wezmie ! bo przesladowanie ludzi i przebijanie opon, powinno zostac jakkolwiek ukarane !!!! Pozdrawiam

 • 11 stycznia, 2015 o 10:27 am Ann

  Pewnym Panem, ktory jak twierdzi Policja jest chory, ale niegrozny. Choc fakty mowia co innego i sama zdarzylam sie o tym przekonac – psychiczny mezczyzna !

 • 11 stycznia, 2015 o 10:37 am grzegorz

  To wulkanizator :p

 • 11 stycznia, 2015 o 10:50 am edi

  może jak policji po przebijają wszystkie opony to się w końcu wezmą za robotę leniuchy jedne najlepiej podać im wszystko na przysłowiowej tacy

 • 11 stycznia, 2015 o 11:48 am Prawilny gangster z kastetem mafia starosadecka

  Ja juz mialem z nim stycznosc i jak jeszcze raz bede mial taki zaszczyt to sobie posiedze troche za S……..

 • 11 stycznia, 2015 o 1:29 pm rasta

  Jak mu wkońcu nóż p…. w tego r…. to się mu odechce.

 • 11 stycznia, 2015 o 3:54 pm mieszkaniec 11 listopada

  Nam tez przebili opony , mamy paragon od wulkanizatora . Nie zgłosiliśmy tego jeszcze na policje. Może ktoś zrobi z tym porządek żeby takie rzeczy się nie działy . Nie zgadzamy się z takim wandalizmem i niszczeniem czyjego mienia !! Apel do policji !!!

 • 11 stycznia, 2015 o 4:28 pm Tedi

  Kim jest pan Jan T. ?
  To starszy pan który podobno jest chory na schizofermię ( tak twierdzi policja, że nie mogą go ukarać, bo jest chory psichicznie ), tylko ani policja ani nikt tego nie stwierdził, bo się nie chce leczyć. Policja sie go boi, bo też maja rodziny i mieszkaja niedaleko niego, Tylko co z bezbronnymi obywatelami Starego Sącza, którzy sie go boją. Pan Jan nękał rodzinę, teraz każdego innego, którego sobie upatrzy. Ostatnio był pan, który non stop dzwonił na policję bo sie go bał, nagle pan Jan upatrzył sobie inną panią i jak złożyła doniesienie, że nachodzi ja w domu, robi awantury, zostawia prezenty na ostanie pożegnianie pod drzwiami i nocami czatuje pod jej domem, to policja starosądecka zaczeła sie śmiać, że już wiedzą dlaczego ten pan wcześniejszy napastowany przez pana Jana już nie dzwoni. Stwierdzili, że przerzucił sie teraz na nią. I co powiecie? Pan Jan dalej bezkarny, kupuje w zoologicznym karmy dla psów i rzuca jak upatrzy sobie posesję i nie może wejść bo jest piesek. Także bądżcie czujni, bo to jest bardzo niebezpiecznie psychicznie chory człowiek,

 • 11 stycznia, 2015 o 7:34 pm kserokopiarka :)

  Była impreza zamknięta i mimo to wszedł Pan Jan T. Prosiliśmy żeby wyszedł, ale to nie poskutkowało. Chciałem go grzecznie wyprosić…niestety rzucił się na mnie z kijkiem do nart… Dodatkowo oskarżył mnie o kradzież , powiedział ” Oddaj stówkę” … i został wydelegowany delikatnie za bramę.

 • 11 stycznia, 2015 o 9:30 pm Anonim

  drodzy mieszkancy musice sami za dzalac bo policja ze starego sacza jest tam gdzie nie powinna byc a nie tam gdze naprawde sie cos dzieje

 • 11 stycznia, 2015 o 9:48 pm Ann

  widzę , ze przypadków jest tu mnóstwo.. Ja miałam rownież nie miłe spotkanie z Panem T. , akurat gdy w ręce trzymał rogi jakiegoś jelenia czy coś co to przypominało i twierdził , ze wszystkich zabije . Policja jednak stwierdziła , ze to tylko słowa i nie trzeba sie bać :]

 • 12 stycznia, 2015 o 10:31 pm U.C.S

  Stary Sącz jest strasznym miejscem. Narkotyki na każdym kroku i rozboje wśród młodzieży, takie małe miasto a tyle marginesu

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"