Na sygnale

Łącko -zderzenie samochodów osobowych. Ranni w szpitalu.

Opublikowano: 29 maja, 2015 o 9:33 pm   /   przez   /   komentarze (1)

Dzisiaj 29 maja około godziny 16 w Łącku doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz trzy z najbliższych jednostek OSP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch samochodów osobowych. Siła uderzenia  spowodowała przemieszczenie się pojazdów na most nad rzeką „Czarna Woda” w wyniku czego uszkodzona została barierka mostu.

Wszystkie trzy osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami  a pomocy medycznej  udzielała im załoga karetki pogotowia ratunkowego z podstacji w Łącku. Działania strażaków polegały na  zamknięciu drogi oraz wyznaczeniu objazdów, odłączeniu kłem akumulatorów w obydwu pojazdach oraz sorpcji za pomocą sorbentu rozlanych płynów eksploatacyjnych.

Wszystkie trzy osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały przewiezione do szpitala w Nowym Sączu. Na miejscu zdarzenia pozostał zastęp z OSP Łącko,  który zabezpieczał miejsce zdarzenia na czas czynności prowadzonych przez Policje.

Po zakończeniu czynności przez Policję ratownicy pomogli załadować uszkodzone pojazdy na lawety oraz usunęli z jezdni pozostałości po wypadku. Barierka mostu została zabezpieczona za pomocą taśmy ostrzegawczej. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

fot. Zbigniew Turek Nowy Sącz 112 Ratownictwo Ziemi Sądeckiej oraz PSP Nowy Sącz

Komentarze

Komentarze (1)

  • 29 maja, 2015 o 10:28 pm Anonim

    Masakra.szybciej sie nie dalo

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"