Na sygnale

Librantowa -dachowanie samochodu osobowego

Opublikowano: 19 marca, 2015 o 2:23 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Po południu w dniu 18 marca w Librantowej (gmina Chełmiec) samochód osobowy wypadł z drogi.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej samochód znajdował się na dachu na środku drogi całkowicie ją blokując. Samochodem jechał sam kierujący, który opuścił pojazd o własnych siłach.

Na jezdni znajdowały się porozrzucane elementy karoserii oraz elementy wyposażenia pojazdu. Samochód wyposażony był w instalację na gaz propan-butan. Z samochodu  nastąpił wyciek płynów silnikowych i eksploatacyjnych. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu. Zakręcono także zawór na butli z gazem propan-butan znajdującej się w bagażniku samochodu.

Postawiono za zgodą i w obecności Policji samochód na koła w celu przywrócenia przejezdności drogi. Dokonano też sorbcji rozlanych płynów silnikowych i eksploatacyjnych. Zniszczony pojazd przemieszczono poza drogę a przybyła karetka Pogotowia ratunkowego zabrała osobę poszkodowaną do szpitala. Działania strażaków trwały pół godziny.

Policja prowadzi czynności wyjaśniające.

PSP Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"