Na sygnale

Łososina Dolna- zderzenie samochodu i autobusu. Kobieta zmarła.

Opublikowano: 7 stycznia, 2015 o 8:39 pm   /   przez   /   komentarze (4)

Dzisiaj (7 stycznia) po południu pięć zastępów straży pożarnej prowadziło działania na drodze w Łososinie Dolnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów ustalono, że  doszło do czołowo bocznego zderzenia autobusu z samochodem osobowym. W wyniku tego zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące w samochodzie osobowym. Nikt z pasażerów autobusu nie odniósł obrażeń. Jedna osoba była zakleszczona w pojeździe. Ruch na drodze krajowej był całkowicie zablokowany. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  pomocy załodze Pogotowia Ratunkowego  w udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Po rozcięciu karoserii samochodowej wydobyto z pojazdu osobę poszkodowaną. Strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR. Oświetlano miejsce zdarzenia do czasu zakończenia czynności przez Policję i biegłego. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych usunięto pozostałości po zdarzeniu z drogi. Działania strażaków trwały ponad trzy godziny.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca citroenem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy autobusu. W efekcie 47-letnia kobieta została zabrana śmigłowcem LPR do krakowskiego szpitala (gdzie w wyniku poniesionych obrażeń zmarła), a 11-letnia pasażerka citroena trafiła do szpitala w Nowym Sączu. Kierowcy i pasażerom autobusu nic się nie stało.

Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów oraz sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentacje fotograficzną. Wszystkie wykonane przez nich czynności pozwolą ustalić przebieg, okoliczności i przyczyny tego zdarzenia – relacjonuje naszemu portalowi mł. asp. dr Iwona Grzebyk- Dulak Rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu

PSP Nowy Sącz

 

Komentarze

Komentarze (4)

 • 8 stycznia, 2015 o 7:48 am Gość

  Wiadomo może skąd są poszkodowani w tym wypadku?

 • 8 stycznia, 2015 o 8:12 am Admin

  Ok godziny 12 dokonamy aktualizacji wpisu. Otrzymamy komunikat Rzecznika Komendy Miejskiej w Nowym Sączu. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

 • 8 stycznia, 2015 o 9:47 am Ja

  Jechałam wczoraj do Krakowa ok. godz.13.30 i również widziałam kolizję.Droga nie była zła, brakło chyba ostrożności…

 • 8 stycznia, 2015 o 3:33 pm czytelnizka123

  Może brak ostrożności,może samochód nie do końca sprawny…
  Kobieta z córką,to mieszkanki Łososiny Dolnej.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n