Na sygnale

Mała Wieś – samochód wypadł z drogi łamiąc drzewa!

Opublikowano: 30 stycznia, 2015 o 10:17 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj (29 stycznia) w godzinach wieczornych zastęp z JRG nr 1 w Nowym Sączu został zadysponowany do Małej Wsi.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewa świerkowe o średnicy około 30 cm łamiąc cztery z nich. Powalone drzewa znajdowały się częściowo na drodze oraz na ogrodzeniu posesji.

Uszkodzony pojazd znajdował się na  pasie jezdni w stronę Podegrodzia. Droga była zanieczyszczona gałęziami, ziemią oraz elementami rozbitego samochodu. Osoby jadące samochodem zostały przetransportowane prywatnym samochodem do szpitala przed przybyciem zastępu straży.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Oświetlono także teren prowadzonych działań. Następnie odłączono akumulator w pojeździe, do którego dostęp był bardzo utrudniony i ograniczony z powodu bardzo dużych zniszczeń pojazdu. Drzewa pocięto przy pomocy pilarki spalinowej na kawałki i uprzątnięto je z ogrodzenia oraz drogi. Zneutralizowano wycieki płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięto pozostałości powypadkowe, gałęzie i ziemię z jezdni. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez funkcjonariuszy Policji zniszczony pojazd został zabrany przez lawetę pomocy drogowej. Działania strażaków trwały prawie dwie godziny.

Jak relacjonuje naszemu portalowi mł. asp. dr Iwona Grzebyk- Dulak Rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu:

29 stycznia około godziny 23.00 policjanci otrzymali zgłoszenie, ze w Małej Wsi doszło do zdarzenia drogowego. Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, wstępnie ustalili, że 24-latek kierujący mercedesem, jadąc od strony Podegrodzia w kierunku Chełmca, nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, poprzez co na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał z drogi i uderzył w pobliskie drzewa oraz ogrodzenie posesji. Kierowca był trzeźwy, jednak za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, jak również dowód rejestracyjny z uwagi na znaczące uszkodzenia samochodu. 18-letnia pasażerka mercedesa została przewieziona do sądeckiego szpitala.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy, jak również technik kryminalistyki. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu. Sporządzano również szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Wszystkie wykonane czynności pozwolą policjantom dokładnie wyjaśnić okoliczności, przebieg i przyczyny tego wypadku.

 

źródło: PSP Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"