Na sygnale

Maszkowice -zderzenie Audi, Forda i Mercedesa

Opublikowano: 31 marca, 2015 o 12:24 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj (31 marca) o godzinie 9:53 w Maszkowicach doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych: Audi 80, Ford Fusion i Mercedes.

Samochodami podróżowali sami kierowcy. Uczestnicy  zdarzenia wydostali się o własnych siłach z pojazdów. Jednak obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego zadecydował o przewiezieniu do szpitala dwóch poszkodowanych kierowców (Audi i Forda)

Jak powiedziała naszemu portalowi Anna Walczewska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Sądeckiej Komendy Policji:

Kierujący samochodem marki Mercedes, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Audi, który prawidłowo wykonywał manewr skrętu w lewo i doprowadził do zderzenia. Siła uderzenia spowodowała ,że Audi zostało zepchnięte na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Ford. Kierowców Audi i Forda z lekkimi obrażeniami przewieziono do szpitala. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

Strażacy odłączyli zasilanie w rozbitych samochodach a także zneutralizowali wycieki płynów eksploatacyjnych. Ich działania trwały 2,5 godziny.

Na miejscu interweniowały dwa zastępy JRG2, OSP Łącko, OSP Maszkowice, OSP Czerniec, 2 karetki Pogotowia Ratunkowego i Policja.

 

Fot: Zbigniew Turek Nowy Sącz 112 Ratownictwo Ziemi Sądeckiej

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"