Na sygnale, Z ostatniej chwili

”Morda” skazany na 25 lat za drugie zabójstwo w Gołkowicach Dolnych

Opublikowano: Wrzesień 18, 2019 o 6:48 am   /   przez   /   komentarze (0)

Sąd Apelacyjny w Krakowie podtrzymał karę 25 lat więzienia dla 40-letniego Pawła M. pseudonim „Morda” za zabójstwo Bartłomieja W. w Gołkowicach Dolnych. Drugiemu oskarżonemu Krzysztofowi K. pseudonim Michaś sąd podwyższył karę z 8 do 11 lat. Natomiast utrzymał w mocy karę 4 lat dla Wojciecha C. pseudonim Rekin i 2 lat dla Konrada O. Orzeczenie jest prawomocne.

Makabryczne wydarzenia rozegrały się 25 i 26 września 2017 r.  Wcześniej bliscy Bartłomieja W. zgłosili jego zaginięcie. Jak się później okazało – był przetrzymywany i torturowany nieopodal miejsca zamieszkania. Jego ciało odnaleziono 4 października w sąsiedniej wsi Mostki.

Mężczyzna skonał po torturach, po gwałcie dokonanym przez Pawła M. i jednego z pozostałych oskarżonych i po zadaniu mu kilkudziesięciu ciosów nożem. Jeden z ciosów trafił w serceMieszkańcy Gołkowic od początku wskazywali na „Mordę” jako na sprawcę zabójstwa przypominając jego kryminalną przeszłość. Odsiadywał  wcześniej wyrok za śmiertelne ugodzenie siekierą swojego ojca. Ich podejrzenia były słuszne.

„Morda” w styczniu 2010 r. został skazany na cztery lata więzienia po tym jak pokłócił się z ojcem i ten w złości zamachnął się na niego siekierą. Chłopak złapał narzędzie i odrzucił w stronę 56-latka. Trafił w głowę ojca, który zmarł kilka tygodni później. „Morda” został warunkowo zwolniony w maju 2012 roku po odbyciu ponad połowy kary, bo tak zdecydował sąd w Krośnie. Wrócił w rodzinne strony i „rządził”.  Swoją agresją i umiejętnościami sztuk walki budził postrach. Zabił po raz kolejny, w 2017 roku.

Cały czas przedmiotem postępowania było drugie zabójstwo dokonane w Gołkowicach w tym samym czasie. Nieopodal tamtejszej stacji paliw 27 września znaleziono zwłoki mężczyzny. Prokurator potwierdził, że ta śmierć również nastąpiła wskutek brutalnego działania osób trzecich.”

Doszło do podwójnego zabójstwa. Od samego początku o tym mówiliśmy, ale nikt nam nie chciał uwierzyć -relacjonują mieszkańcy, którzy chcą pozostać anonimowi .

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a