Na sygnale, Z ostatniej chwili

Nikt nie skoczył z mostu kolejowego

Opublikowano: Luty 28, 2020 o 4:16 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Policjanci ustalili, że nikt nie skoczył z mostu kolejowego. Ustalenie tożsamości chłopaka, który powiadomił kierowcę, to także efekt ich pracy operacyjnej

Zgłoszenie dotyczące upadku lub skoku z wysokości nie może być przez służby zbagatelizowane i tak było również tym razem, kiedy funkcjonariusze otrzymali taką informację. W tym przypadku zgłoszenie było jednak dość nietypowe, ponieważ młody chłopak powiadomił o rzekomym zdarzeniu kierowcę przejeżdżającego samochodu i szybko się oddalił. Sam nie kontaktował się z Policją, dlatego funkcjonariusze działali dwutorowo – z jednej strony wraz ze Strażą Pożarną prowadzili poszukiwania za osobą, która miała skoczyć z mostu, z drugiej – działali operacyjnie, by ustalić wizerunek, a następnie tożsamość chłopaka, który powiadomił o rzekomym zdarzeniu kierowcę.

Rezultatem intensywnej pracy operacyjnej policjantów było ustalenie wizerunku, a następnie tożsamości chłopaka, który powiadomił kierowcę. W efekcie dalszych działań ustalono, że z mostu kolejowego nikt nie skoczył. Obecnie trwają czynności pod kątem popełnienia wykroczenia bezpodstawnego wezwania Policji i bezprawnego wywołania alarmu (art. 66 kodeksu wykroczeń).

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a