Na sygnale

Nowi funkcjonariusze w sądeckiej policji

Opublikowano: 30 grudnia, 2014 o 1:43 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Szeregi sądeckiej Policji zasiliło dzisiaj dziesięciu nowych funkcjonariuszy. Rozkazy personalne o przyjęciu do Policji odebrali z rąk I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Jarosława Tokarczyka oraz Zastępcy – mł. insp. Krzysztofa Tybora.

By doczekać tej chwili, młodzi adepci Policji musieli przejść przez proces rekrutacji, złożony z pięciu etapów. Każdy z nich musiał wykazać się wiedzą, sprawnością fizyczną i predyspozycjami psychicznymi.

Podczas dzisiejszego spotkania mł. insp. Jarosław Tokarczyk pogratulował nowym funkcjonariuszom wyboru zawodu, życząc im wielu sukcesów w służbie i przypominając wzory zachowania jakimi powinien kierować się funkcjonariusz Policji.

Już wkrótce nowo mianowani policjanci rozpoczną kurs podstawowy, który potrwa kilka miesięcy. Po jego zakończeniu wrócą do służby w pionie prewencji sądeckiej komendy i jednostek podległych.

***

Służbę w Policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować. 

Więcej informacji o doborze do służby można znaleźć na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Komendy w Krakowie w zakładce „Praca w policji”:http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji

źródło: KMP Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"