Na sygnale

Nowy Sącz, Batalionów Chłopskich -pożar w bloku

Opublikowano: Marzec 26, 2015 o 8:04 am   /   przez   /   komentarze (0)


Kilka minut po godzinie drugiej w nocy w dniu 26 marca zauważony został pożar w bloku w Nowym Sączu na ulicy Batalionów Chłopskich.

Do zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w 11 piętrowym bloku mieszkalnym powstało zadymienie. Dym wydobywał się z kratki wentylacyjnej usytuowanej nad wejściem do pomieszczenia gospodarczego zlokalizowanego pomiędzy piętrem 6 a 7. Na klatce schodowej powyżej miejsca powstania zagrożenia panowało zadymienie. Uruchomiły się klapy dymowe.

W chwili zagrożenia w budynku przebywał strażak JRG2 Nowy Sącz, który powiadomił straż pożarną oraz lokatorów na 7 piętrze. Otwarł okna na klatce schodowej oraz wskazał przybyłym strażakom miejsce powstania zagrożenia.

Dojazd bezpośrednio pod budynek był niemożliwy ze względu na zaparkowany pojazd. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu terenu działań oraz otwarciu pomieszczenia gospodarczego przy użyciu sprzętu burzącego. Podano prąd wody na palące się wewnątrz elementy i ugaszono pożar. Równocześnie z tymi działaniami sprawdzono mieszkania na piętrach od 7 -11 oraz mieszkania drugiej połączonej klatki na 11 piętrze.

Poinformowano mieszkańców o występującym zagrożeniu, wietrzono mieszkania, ustalono również, że nikt z lokatorów nie uskarża się na żadne dolegliwości. Sprawdzono także mieszkania na obecność tlenku węgla w powietrzu.

Wyrzucono spalone i nadpalone elementy składowane w pomieszczeniu na zewnątrz obiektu. Następnie podano prąd wody w celu przelania i dogaszenia materiałów. Po sprawdzeniu górnych mieszkań, sprawdzono również mieszkania poniżej pożaru.  Po zakończeniu działań pracownik spółdzielni zamknął klapy dymowe.

Działania strażaków trwały godzinę i czterdzieści minut.Przyczyna pożaru jest nieustalona.

 PSP Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a