Na sygnale

Nowy Sącz, Kochanowskiego -pożar budynku mieszkalnego

Opublikowano: 2 kwietnia, 2015 o 8:20 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj (1 kwietnia) po południu w Nowym Sączu na ulicy Kochanowskiego powstał pożar budynku mieszkalnego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej ustalono, że  paliło się poddasze budynku wielorodzinnego, płomienie oraz dym wydobywały się z pod poszycia dachowego na zewnątrz.

Z uzyskanych informacji wynikało że budynek został opuszczony przez lokatorów przed przybyciem strażaków. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdowała się filia szkoły podstawowej. Na polecenie kierownictwa szkoły uczniowie oraz pracownicy ewakuowali się z budynku.

Działania przybyłych zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu strażaków w sprzęcie ochrony dróg oddechowych do wnętrza budynku w celu gaszenia pożaru oraz przeszukania budynku.

Przy wykorzystaniu drabiny mechanicznej wykonano otwory oddymiające a następnie podano prąd wody na palące się elementy. Prowadzono prace rozbiórkowe spalonej konstrukcji.

Pod wpływem zdarzenia lokatorka straciła przytomność, pierwszej pomocy udzieliła jej będąca na miejscu zdarzenia karetka Pogotowia Ratunkowego. Spalone elementy konstrukcji wynoszono na zewnątrz.

Po zakończeniu działań gaśniczych zabezpieczono otwory w dachu przed opadami atmosferycznymi. Na potrzeby dochodzenia prowadzonego przez policję oświetlono miejsce pożaru.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez 8 zastępów i 25 strażaków trwały pięć godzin. Przyczyna pożaru jest nieustalona

Fot: Zbigniew Turek Nowy Sącz 112 Ratownictwo Ziemi Sądeckiej

PSP Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"