Na sygnale

Nowy Sącz, Lwowska -samochód uderzył w słup energetyczny

Opublikowano: 22 marca, 2015 o 11:02 am   /   przez   /   komentarze (2)

Wczoraj (21 marca) po południu dwa zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu zadysponowane zostały do zdarzenia na ulicy Lwowskiej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że kierujący samochodem osobowym zjechał z drogi i uderzył w betonowy słup energetyczny, który złamał się i spadł na auto.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazd o własnych siłach przed przybyciem zastępu straży. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba i znajdowała się ona pod opieką zespołu Pogotowia Ratunkowego.

Tył samochodu wystawał częściowo na jezdnię utrudniając ruch innym użytkownikom drogi. Z uszkodzonego samochodu nastąpił wyciek płynów silnikowych i eksploatacyjnych.

Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  sprawdzeniu za pomocą detektora napięcia czy przewody podtrzymywane przez uszkodzony słup nie są pod napięciem. Rozłączono instalację elektryczną w uszkodzonym samochodzie. Strażacy kierowali ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo.

Przybyły na miejsce samochód ciężki techniczny z JRG nr 1 podniósł złamany słup z uszkodzonego samochodu po wcześniejszym odłączeniu dopływu energii elektrycznej przez pracowników Pogotowia Energetycznego.

Na czas podnoszenia słupa ruch na drodze krajowej nr 28 został wstrzymany. Wyciągnięto za pomocą wciągarki linowej samochód na drogę oraz przemieszczono go na pobliski parking. Uszkodzony słup położono poza drogą w sposób nie utrudniający ruchu pojazdów oraz nie zagrażający pieszym. Dokonano sorpcji rozlanych płynów silnikowych i eksploatacyjnych.

Po wykonaniu wstępnych badań lekarz zespołu Pogotowia Ratunkowego zdecydował o przewiezieniu poszkodowanej osoby do szpitala. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

 

PSP Nowy Sącz

Komentarze

Komentarze (2)

  • 22 marca, 2015 o 11:18 am el

    o jaaa Cie

  • 23 marca, 2015 o 6:57 am internauta_czytelnik

    palące się trawy w jazowsku spowodowały uderzenie samochodu w słup na lwowskiej 😉

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"