Na sygnale

Nowy Sącz, Śniadeckich – spłonął dach Laboratorium

Opublikowano: 28 grudnia, 2014 o 10:33 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj o godzinie 1:27 w nocy wybuchł pożar w laboratorium analitycznym przy ulicy Śniadeckich w Nowym Sączu  (punkt pobrań krwi).W działaniach uczestniczyło 11 zastępów gaśniczych, łącznie 44 strażaków, pogotowie energetyczne, pogotowie gazowe i policja. Jak relacjonuje naszemu portalowi  bryg. Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu -po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania stwierdzono że pali się poddasze i strych jednopoziomowego, murowanego budynku. Obiekt wolno -stojący o  wymiarach 17 x 9.

W chwili przybycia zastępów straży płomienie wychodziły z poddasza, kalenicy dachu i z tylnej jego części. Konstrukcja dachu była drewniana. Stropodach zawalił się do pomieszczeń. Ulegała spaleniu drewniana konstrukcja na połowie budynku i drewniany strop nad dwoma pomieszczeniami. Zniszczeniu uległ sprzęt komputerowy i laboratoryjny . W związku iż pożar wybuchł w godzinach nocnych, nikt z pracowników nie przebywał na terenie budynku.

W celu dogaszenia pożaru trzeba było wykonać prace rozbiórkowe dachu i stropu. Z budynku ewakuowano część wyposażenia.

Wstępne straty oszacowano na kwotę 350 tys zł. Uratowano mienie warte około 200 tys zł.

Akcja ratownicza zakończyła się o godzinie 5:51.

Jak relacjonuje dyżurny KMP w Nowym Sączu -obecnie trwają czynności wyjaśniające i badane są przyczyny pożaru Laboratorium Analitycznego.

fot PSP Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"