Na sygnale

Nowy Sącz, Wólki -Ford Focus wbił się w Forda Transita

Opublikowano: 19 marca, 2015 o 12:20 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj 18 marca około godziny 17.00 w Nowym Sączu na skrzyżowaniu ulic Wolskiej z ulicą Wincentego Pola doszło do zdarzenia drogowego.

Na miejscu interweniowały trzy zastępy JRG nr 1 i 2 z Nowego Sącza, Pogotowie Ratunkowe i Policja. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia Strażaków, stwierdzono, że samochód osobowy uderzył w bok samochodu dostawczego powodując jego wywrócenie na bok. Samochód dostawczy leżał na boku oparty o metalowe ogrodzenie. Z uszkodzonych samochodów nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych. Samochodami podróżowali sami kierujący, którzy znajdowali się pod opieka zespołu karetki Pogotowia Ratunkowego.

Działania zastępów straży polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,  odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Osoby poszkodowane zostały zabrane na szczegółowe badania do szpitala.

Jak powiedziała nam dzisiaj Anna Walczewska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Sądeckiej Komendy Policji:

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący pojazdem marki Ford 22-letni mężczyzna nie zastosował się do znaku „stop” i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. W efekcie doprowadził do zderzenia z innym samochodem marki Ford. 22-letni kierowca był trzeźwy a za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ,policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz sprawa trafi do sądu.

 

fot: PSP Nowy Sącz

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"