Na sygnale, Z ostatniej chwili

O krok od pożaru domu! Obok płonęła sucha trawa!

Opublikowano: Kwiecień 12, 2018 o 11:18 am   /   przez   /   komentarze (2)

Strażakom udało się wczoraj (11 kwietnia) uratować nowy powstały dom. W pobliżu paliło się 30 arów suchej trawy, a ogień dotarł do ścian budynku. Pożar wybuchł przy ulicy Ruchu Ludowego w Nowym Sączu.

W ostatnich kilku dniach każdej doby w statystykach strażackich odnotowywane jest co najmniej po kilkanaście pożarów suchych traw –mówi rzecznik strażaków Marian Marszałek –Szczególnie niebezpieczny pożar powstał około godziny 17.10 w Nowym Sączu przy ulicy Ruchu Ludowego. Do gaszenia tego pożaru zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Biegonice.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęte było około 30 arów suchej trawy. Pożar stwarzał bezpośrednie zagrożenie  dla nowo powstałego budynku mieszkalnego, gdyż front pożaru dotarł do jednej ściany budynku. Działka na której miał miejsce pożar ogrodzona była siatką o wysokości 1,5m a  bramy zamknięte.  Działania przybyłych zastępów straży  polegały na przedostaniu się poza ogrodzenie z linią szybkiego natarcia i podaniu jednego prądu wody. Od osób postronnych uzyskano informację iż właścicielka przebywa za granicą i nie ma możliwości poinformowania jej o zdarzeniu. Na miejsce zadysponowano patrol Policji, który pozostał celem prowadzenia czynności dochodzeniowych oraz poinformowania właścicielki o zdarzeniu. Po zakończeniu działań gaśniczych  dokładnie sprawdzono teren pożaru wykluczając dodatkowe zarzewia ognia.

fot. PSP NS

Komentarze (2)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Kwiecień 12, 2018 o 1:45 pm Janek

    Widać, że właściciel dawno nie czyścił posesji w koło budynku. Przestroga dla innych aby nie zachwaszczali tak swoich posesji bo potem może być podobnie jak tutaj

    Odpowiedź
  • Kwiecień 12, 2018 o 2:01 pm gut

    no podpalajcie dalej trawy wieśniaki.. może w końcu sami się spalicie..

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a