Na sygnale

Obidza i Stara Wieś -pożary budynków

Opublikowano: 30 marca, 2015 o 5:03 am   /   przez   /   komentarze (0)

W ostatni weekend prócz pożarów suchych traw, których ilość ze względu na pogorszenie się pogody uległa zmniejszeniu, Sądeccy strażacy gasili dwa pożary budynków.

Pierwszy zauważony został kilkanaście minut po godzinie trzeciej w nocy 29 marca w Obidzy. Paliło się poddasze w parterowym budynku mieszkalnym. Mieszkańcy płonącego domu opuścili go przed przybyciem strażaków. Podano prądy wody w celu ugaszenia pożaru. Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Po stłumieniu płomieni ewakuowano na zewnątrz część wyposażenia budynku. Działania gaśnicze prowadzone przez siedem zastępów i 45 strażaków trwały dwie i pół godziny.

Kolejny pożar powstał tego samego dnia wieczorem w Starej Wsi. Palił się opuszczony budynek mieszkalny wraz częścią gospodarczą. Przybyli strażacy po ugaszeniu pożaru dokonali przeszukania pomieszczeń budynku mieszkalnego celem wykluczenia obecności w nim osób. Z budynku wyniesiono i schłodzono butlę gazową wraz piecykiem, który zasilała. Wyrzucono na zewnątrz oraz dogaszono tlące się siano. Dokonano rozbiórki przepalonej więźby dachowej ze względu na brak jej stabilności. Działania gaśnicze prowadzone przez siedem zastępów i 36 strażaków trwały prawie dwie godziny.

Przyczyny obu pożarów są nieustalone.

źródło: PSP Nowy Sącz/OSP Stara Wieś

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"