Na sygnale

Policja apeluje! Dzisiaj kolejne próby oszustwa „na policjanta”

Opublikowano: Maj 4, 2015 o 1:26 pm   /   przez   /   komentarze (0)

SĄDECKA POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ! ZAGROŻENIE OSZUSTWAMI „NA POLICJANTA”

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają sprawcy oszustw i jak nie stać się ich ofiarą. Ponownie apelujemy o wzmożoną czujność i przestrzegamy osoby starsze i ich rodziny – obecnie wykorzystywaną metodą jest tzw. oszustwo „na policjanta”. Sprawcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do funkcjonariuszy Policji i wyłudzają pieniądze.

W dniu dzisiejszym Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu odnotowała kilka zgłoszeń usiłowania wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta” Właściwa postawa mieszkańców Nowego Sącza, pozwoliła uniknąć możliwych konsekwencji działania oszustów.

W związku z zaistniała sytuacją sądeccy policjanci apelują :

  • W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. To policjanci przychodzą do konkretnej osoby. Mają wówczas obowiązek się wylegitymować. Więcej, mają pokazać legitymację w sposób umożliwiający dokładne jej obejrzenie, a nawet spisanie danych. Jeśli nadal osoba będzie miała wątpliwości, to może zadzwonić pod numer alarmowy 997 i zażądać potwierdzenia danych. Policjanci nie korzystają również ze środków pieniężnych obywateli.
  • W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem. Jeżeli nie wiemy jak zareagować powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich.
  • We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112,

 

KMP Nowy Sącz

fot. poglądowe/KMP

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a