Na sygnale, Z ostatniej chwili

Policja nadal szuka matki noworodka z Popowic

Opublikowano: 22 lutego, 2016 o 7:16 pm   /   przez   /   komentarze (5)

Od kilkunastu dni Policja szuka matki noworodka z Popowic, którego zwłoki odkrył Sołtys tuż koło zabudowań gospodarczych. Działania operacyjne prowadzone są na szeroką skalę, mino to nie udało się jeszcze odnaleźć matki. Kluczowe dla sprawy będą wyniki badań prowadzone przez Zakład Medycyny Sądowej CM UJ w Krakowie.

Biegli ustalili, że była to dziewczynka. Jak wstępnie orzekli dziecko urodziło się z ciąży donoszonej. Na wyniki kolejnych badań trzeba będzie jeszcze poczekać. -Odpowiedzią kluczową będzie informacja czy dziecko urodziło się żywe. Od tego zależy m.in. kwalifikacja prawna czynu czyli innymi słowy kierunek tego śledztwa. Tę informację prokurator uzyska dopiero za 2-3  tygodnie -mówi naszemu Zbigniew Gabryś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Na razie nie wiadomo, czy noworodek żył w chwili narodzin.  By to ustalić niezbędne są kolejne specjalistyczne badania. Śledczy pobrali też materiał DNA z ciała noworodka i łożyska. To ma pozwolić na ustalenie profilu genetycznego matki.

– Zwracamy się z prośbą o pomoc do mieszkańców, którzy mogą mieć istotne informacje pozwalające na ustalenie matki zmarłego dziecka – mówi Waldemar Starzak, Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu. – W tej sprawie należy kontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Pełna anonimowość gwarantowana.

Komentarze

Komentarze (5)

 • 22 lutego, 2016 o 10:29 pm edwardo

  Moim skromnym zdaniem należy się modlić za duszyczkę dziecka.Uważam ,że należałoby zdjąć odciski palców wszystkim kobietom z Popowic i okolic.Dalej uruchomić jęzory miejscowych dewotek.Jak to nie da
  odpowiedniego efektu to trzeba wziąść się za tyłki facetom z Popowic .Myślę ,że obywatelom Sądecczyzny przyjdą do głowy jeszcze lepsze dodatkowe pomysły.Morderstwo musi być bezwzględnie śćigane.

 • 23 lutego, 2016 o 10:17 am goguś90

  Baje cieszyły sie zawsze ogromnym powodzeniem…niech ten który wymyślił tą ostatnią dotyczącą tego tematu puknie się w czoło i zajmie swoim życiem,,,a to ścierwo które to zrobiło i tak nie zazna spokoju!!!Spoczywaj w pokoju ANIOŁKU (*)

 • 23 lutego, 2016 o 10:20 pm ...

  za dziecko nie trzeba sie modlic bo i tak juz jest w niebie . nie popełniło żadnego grzechu . trzeba sie modlic za dusze potrzebujące w czyścu.

 • 24 lutego, 2016 o 11:39 pm -

  Mało prawdopodobne jest aby to dzieciątko było z Popowic, raczej ktoś z dalsza przyjechał i je tam podrzucił

 • 26 lutego, 2016 o 10:59 pm edwardo

  Wyżej wpisane komentarze niczego nie wnoszą do tej drastycznej sprawy .W żywotnym interesie mieszkańców Popowic leży przyczynienie się do pomocy w wyjaśnieniu tej haniebnej zbrodni.Takie lakoniczne bzdetne wpisy niczego nie wnoszą do sprawy ,a nawet mogą być przyczyną zbagatelizowania
  tak drastycznego fatum jakie wisi nad całym społeczeństwem Popowic i nie tylko.Dekanat starosądecki wstydzi się z tego że takie haniebne morderstwa dzieci zdarza w jego obszarze.Módlmy się za uchwalony przez sejm RP program 500+ ,duszyczkę dziecka oraz realizatorów programu 500+ ,OPS w Starym Sączu .Precz z gejami .lewactwem europejskim i ich poplecznikami PO-PSL.Chwała wielkiej Polsce i komendantowi Panu dr J Kaczyński .Damy radę.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"