Na sygnale

Policja poszukuje świadków rozboju -sprawca poszukiwany 6 listami gończymi

Opublikowano: Luty 19, 2015 o 12:25 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Funkcjonariusze zwracają się z prośbą do ewentualnych świadków lub osób, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat rozboju  do którego doszło 2 lutego w okolicy ulic Prażmowskiego i Nadbrzeżnej Nowym Sączu o kontakt z Policją, gdyż wszelkie dodatkowe informacje pozwolą dokładnie wyjaśnić jego przebieg, okoliczności i przyczyny. Na wszelkie informacje czekamy pod numerem telefonu: (18) 442 41-80  –  Wydział Kryminalny lub pod numerem alarmowym 997.

Przypominamy:

2 lutego około godz.17.30 na ulicy Prażmowskiego w Nowym Sączu, 23-letnia sądeczanka została zaatakowana przez dwóch mężczyzn, którzy zażądali by wydała im torebkę. Gdy się sprzeciwiła, napastnicy przewrócili ją, a następnie dwukrotnie kopnęli w twarz, po czym zabrali torebkę, w której znajdowały się dokumenty, pieniądze, obuwie i karta bankomatowa.

Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu na miejscu pojawili się policjanci prewencji, którzy ustalili rysopis sprawców i przebieg zdarzenia. Po uzyskaniu informacji, dyżurny sądeckiej komendy bezzwłocznie podał komunikat do wszystkich funkcjonariuszy w służbie, przedstawiając rysopis sprawców. Taka informacja trafiła także do policjantów dzielnicowych. Efekty ich natychmiastowej reakcji przyniosły rezultaty, ponieważ w rejonie sklepu na ulicy Lwowskiej zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu nowosądeckiego w wieku 20 i 42 lata, którzy odpowiadali przekazanym rysopisom. Chwilę przed zatrzymaniem, na widok funkcjonariuszy jeden z mężczyzn wyrzucił do śmietnika portfel, który należał do pokrzywdzonej.

W trakcie realizowanych po zatrzymaniu czynności, policjanci ustalili również, że 42-latek jest poszukiwany aż sześcioma listami gończymi.

Zebrany przez sądeckich „kryminalnych” obszerny materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutu rozboju i uszkodzenia ciała. Ponadto w środę, 4 lutego policjanci zwrócili się z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. 5 lutego sąd przychylił się do tego wniosku, dzięki czemu sprawcy trafią do aresztu na dwa miesiące, jednak za popełnione przestępstwa grozi do 12 lat więzienia.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a