Na sygnale

Policjanci na rowerach dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Sądecczyzny

Opublikowano: Lipiec 29, 2020 o 12:33 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Na ulicach można ich spotkać, gdy tylko aura na to pozwala. Patrole rowerowe pełnią odpowiednio przeszkoleni funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy dzięki jednośladom z łatwością dotrą w trudno dostępne rejony Sądecczyzny.

W odróżnieniu od patrolu pieszego, policjanci na rowerach są bardziej mobilni, a przez to częściej sprawdzają miejsca zagrożone wskazane przez mieszkańców. W razie potrzeby szybciej docierają w miejsce interwencji.

Przy korzystnych warunkach atmosferycznych, Nowy Sącz oraz ścieżki rowerowe na terenie powiatu nowosądeckiego (ścieżka rowerowa Stary Sącz-Barcice-Rytro oraz Jazowsko-Łącko) są patrolowane przez policjantów na jednośladach.

Głównym zadaniem tych patroli jest pilnowanie porządku głównie na terenach rekreacyjnych oraz na ścieżkach rowerowych, jednak w razie konieczności będą też one kierowane w dowolne rejony – wszędzie tam, gdzie poruszanie się samochodem jest utrudnione lub niemożliwe. Nabrzeża rzek, trasy rowerowe, parki miejskie czy wąskie uliczki między blokami to teren, gdzie doskonale sprawdzi się rower, a same interwencje będą przeprowadzane szybciej i sprawniej.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a