Na sygnale

Policjanci ostrzegają przed seryjnymi włamaniami!

Opublikowano: 12 grudnia, 2014 o 12:56 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W ostatnim czasie do sądeckiej Policji wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży z włamaniem. Wszystkie charakteryzowały dwie cechy – identyczny sposób włamania oraz fakt, że do przestępstw dochodziło w ciągu dnia, gdy właściciele byli jeszcze w pracy lub poza domem.

Do trzech włamań doszło wczoraj na terenie Nowego Sącza, pomiędzy godziną 9.00 a 14.00. Właściciele mieszkań w wyniku kradzieży stracili łącznie ponad 35 tys. złotych. Zgłaszający informowali, że ktoś pod ich nieobecność wszedł do mieszkania, wcześniej wyłamując wkładkę zamka, po czym kradł biżuterię, alkohol i gotówkę. Podobna sytuacja miała miejsce w innym rejonie Nowego Sącza, jednak złodzieje zostali spłoszeni przez sąsiadkę mieszkania, które zamierzali okraść.

W związku z nasileniem takich sytuacji, sądeccy policjanci apelują by właściwie zabezpieczać swoje mieszkania, jak również poprosić sąsiadów, by pod nieobecność domowników zwracali uwagę na pobliskie mieszkanie. Jeżeli zauważymy, że ktoś obcy zbyt długo obserwuje mieszkanie, budynek czy przyległy teren, zaczepia mieszkańców, wypytuje ich o różne sprawy lub podejrzanie się zachowuje, nie wahajmy się powiadomić Policji. W trosce o swoje mienie, jak i wszystkich mieszkańców kamienicy czy bloku, zwróćmy uwagę na takie osoby. Nie od dzisiaj wiadomo, że jednym z najlepszych rozwiązań w takiej sytuacji jest czujny sąsiad, co potwierdza choćby wskazany powyżej przykład.

Jeżeli jednak padniemy ofiarą złodziei, pamiętajmy by natychmiast powiadomić Policję i absolutnie nic nie dotykać, by nie zatrzeć śladów pozostawionych na miejscu przez złodziei, ponieważ to właśnie one często doprowadzają policjantów do sprawców.

Z ustaleń sądeckich funkcjonariuszy, którzy intensywnie pracują nad ustaleniem sprawców wymienionych włamań, wynika, że przynajmniej jeden z nich jest w wieku między 20-25 lat. Nie wzbudza podejrzeń, ponieważ jest elegancko ubrany, jednak z kapturem na głowie, ale co ważne, przed włamaniem obserwuje okoliczny teren, co można zauważyć i natychmiast powiadomić Policję.

 

KMP Nowy Sącz

fot.wp.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"