Na sygnale

Policjanci rozbili grupę przestępczą trudniącą się czerpaniem korzyści z prostytucji

Opublikowano: 29 maja, 2015 o 9:18 am   /   przez   /   komentarze (2)

Sądeccy Policjanci zatrzymali sześć osób podejrzanych o czerpanie korzyści i ułatwianie nierządu. 

W wyniku intensywnej pracy funkcjonariuszy ustalono, że nielegalny proceder trwał od sierpnia 2014 roku i obejmował swym zasięgiem teren aż trzech województw. Zatrzymani, którzy z nielegalnego procederu osiągnęli korzyści majątkowe w wysokości prawie 80 tysięcy złotych już usłyszeli zarzuty.

Od kilku miesięcy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu we współpracy z funkcjonariuszami z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie prowadzili zakrojone na szeroką skalę czynności operacyjne i dochodzeniowe w związku
z przestępstwem czerpania korzyści majątkowej z tytułu uprawiania prostytucji oraz ułatwiania prowadzenia tego procederu.

Efektem ich intensywnej kilkumiesięcznej pracy jest ustalenie szeregu osób, które dopuściły się tego przestępstwa. Z ustaleń policjantów wynika, że cały proceder trwał od połowy 2014 r. Rozpoczął się na terenie Polski Wschodniej,  gdzie wcześniej przebywały dwie pokrzywdzone kobiety: 19 i 20-letnie mieszkanki województwa lubelskiego. 24- letni mężczyzna, również mieszkaniec województwa lubelskiego zajmował się organizowaniem wspomnianym kobietom ogłoszeń na portalach internetowych, ustalał stawki oraz przekazywał lokale, żądając dzielenia się połową zysków – był tzw. „opiekunem”. Początkowo proceder odbywał się w jednym z mieszkań na terenie województwa lubelskiego, następnie kobiety zostały przewiezione do Małopolski i Podkarpacia. (m.in. do Lublina, Tarnobrzegu, Nowego Targu), gdzie również świadczyły usługi seksualne dzieląc się uzyskanym zyskiem. Ostatecznie na początku października 2014 roku zostały przekazano do Nowego Sącza, gdzie kontynuowano proceder.

W wyniku wytężonej pracy operacyjnej i procesowej sądeccy policjanci ustalili sześć osób podejrzanych o czerpanie zysku z nierządu i ułatwianie tego procederu. Pięć z nich zatrzymano – wśród nich jest 24-letni mężczyzna oraz kobiety w wieku od 19 do 30 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy i w najbliższym czasie planowane są kolejne zatrzymania.

Wobec podejrzanych na obecną chwilę zostały zastosowane środki zapobiegawcze. Część z nich otrzymała tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy natomiast pozostali poręczenie majątkowe.

Za sutenerstwo (czerpanie korzyści) i kuplerstwo (ułatwianie) w myśl art. 204 kk. –grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Art. 204.

 • 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nakłania inną osobę do uprawiania prostytucji lub jej to ułatwia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
 • 2. Karze określonej w § 1 podlega, kto czerpie korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inną osobę.

 

Komentarze

Komentarze (2)

 • 29 maja, 2015 o 2:04 pm antysystem

  80 tys w 3 lata??? Na 6 osob??? Chyba na miesiac…. Brawo, Policja 😀

 • 30 maja, 2015 o 8:20 am Anonim

  „ustalono, że nielegalny proceder trwał od sierpnia 2014 roku”
  Od sierpnia 2014 roku minęło już 3 lata??? Ależ ten czas zasuwa….
  Co, z umiejętności czytania pała w gimbazie? Brawo…

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"