Na sygnale, Z ostatniej chwili

Policyjne samochody na gwiazdkę

Opublikowano: 25 grudnia, 2019 o 10:31 am   /   przez   /   komentarze (0)

Inspektor Jarosław Tokarczyk – Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu podziękował wczoraj (24 grudnia) przedstawicielom władz 7 gmin oraz powiatu nowosądeckiego za dofinansowanie zakupu nowych radiowozów, które będą wykorzystywane w służbie przez policjantów z Nowego Sącza i komisariatów z terenu Sądecczyzny.

W uroczystym przekazaniu pojazdów udział wzięli Marek Kwiatkowski – Starosta Nowosądecki, Jacek Lelek – Burmistrz Starego Sącza oraz Wójtowie Gmin: Łącko – Jan Dziedzina, Podegrodzie – Stanisław Banach, Korzenna – Leszek Skowron, Nawojowa – Stanisław Kiełbasa oraz Zastępcy Wójtów Gmin: Łabowa – Sławomir Rybarski i Grybów – Andrzej Poręba.

Policję reprezentowali także Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu – nadkom. Tomasz Florek i mł. insp. Adam Bukański oraz funkcjonariusze z Nowego Sącza i poszczególnych komisariatów.

Zanim jednak nowoczesne samochody trafiły w ręce policjantów, tradycyjnie już poświęcił je ks. dr Jerzy Jurkiewicz – Prepozyt Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu.

Szef sądeckich policjantów, insp. Jarosław Tokarczyk wręczając okolicznościowe grawertony, podziękował Staroście Nowosądeckiemu oraz włodarzom gmin: Stary Sącz, Korzenna, Łącko, Podegrodzie, Nawojowa, Łabowa oraz Grybów, za przychylność i finansowe wsparcie udzielone w roku 2019. W trakcie uroczystego przekazania Komendant Tokarczyk podkreślił również, że zwiększenie policyjnej floty w znacznym stopniu wpłynie na skuteczność pracy funkcjonariuszy, a tym samym na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów tak licznie odwiedzających nasz region.

– W imieniu własnym i wszystkich policjantów serdecznie dziękuję za finansowe wsparcie jakiego udzieliliście Państwo w 2019 roku na zakup samochodów służbowych, które będą wykorzystywane przez policjantów na terenie Nowego Sącza i kilku podsądeckich gmin. Taka liczba radiowozów to duże wzmocnienie dla jednostek Policji – mówił insp. Jarosław Tokarczyk. W przeddzień świąt Komendant życzył również wszystkim obecnym wspaniałych, spokojnych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

– Co roku dofinansowujmy zakup samochodów dla sądeckiej Policji – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Tym samy dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców. Służby mundurowe muszą dysponować nowoczesnym i sprawnym sprzętem, aby dobrze wypełniać swoją misję. W tym roku przekazaliśmy 60 tysięcy złotych, a w przyszłorocznym budżecie zaplanowaliśmy nieco więcej pieniędzy na zakup policyjnych samochodów.

Trzy nowe radiowozy wyprodukowane w tym roku zostały zakupione w połowie z budżetu Policji, a w połowie z budżetu samorządów, natomiast jeden, marki Toyota Land Cruiser, w całości z budżetu Policji.

Dofinansowane przez Starostę Nowosądeckiego oraz władze samorządowe dwa radiowozy marki KIA Sportage, z napędem na 4 koła trafią do dwóch Posterunków Policji: w Korzennej i Nawojowej. Ich zakup dofinansowały gminy Korzenna i Grybów oraz Łabowa i Nawojowa.

Trzeci radiowóz marki Hyundai i 30, dofinansowany przez Starostwo Powiatowe oraz gminy: Stary Sącz, Łącko i Podegrodzie trafi na stan Komisariatu Policji w Starym Sączu, jednak będzie również wykorzystywany w służbie na terenie Łącka i Podegrodzia.

Wymiana policyjnego taboru jest niezwykle istotna z uwagi na to, że samochody te pokonują średnio 30-40 tysięcy kilometrów rocznie.

KMP NS

Foto: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i KMP Nowy Sacz

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a