Na sygnale, Z ostatniej chwili

Próba porwania dziecka w Przysietnicy?

Opublikowano: Listopad 29, 2019 o 3:44 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj w sieci zawrzało. Na jednym z portali społecznościowych pojawił się wpis, że w Przysietnicy (gmina Stary Sącz) próbowano porwać dziecko. Sprawdziliśmy u źródła.

W dniu 28 listopada 2019 roku około godziny 17.20 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Starym Sączu otrzymali zgłoszenie, że około godziny 14.00, w miejscowości Przysietnica nieznajomy mężczyzna, poruszający się samochodem, zaproponował 9-letniemu dziecku podwiezienie do domumówi w rozmowie z naszym portalem sierż. Monika Mordarska z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu Kiedy dziecko odmówiło, mężczyzna odjechał. Z relacji zgłaszającego wynikało, że nieznajomy mężczyzna nie składał dziecku żadnych innych propozycji i nie zachowywał się wobec niego wulgarnie. W rejon zdarzenia zostali skierowani funkcjonariusze, którzy sprawdzili teren pod kątem podejrzanych osób i pojazdów.

-Sądeccy policjanci w ramach prowadzonych czynności będą zwracać szczególną uwagę na podejrzane osoby i samochody, szczególnie poruszające się w rejonie placówek oświatowych -dodaje sierż. Monika Mordarska.

Funkcjonariusze, na terenie powiatu nowosądeckiego w ramach działań profilaktycznych, regularnie prowadzą spotkania z uczniami szkół, w ramach których policjanci poruszają tematy związane z bezpieczeństwem i m.in. uczą dzieci, aby kategorycznie odmawiały propozycji podwiezienia czy wizyty w mieszkaniu osoby nieznajomej i nie przyjmowały od obcych słodyczy lub prezentów.

Fot. Poglądowe

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a