Na sygnale

Rogi -pożar budynku gospodarczego

Opublikowano: 18 kwietnia, 2015 o 10:44 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj (18 kwietnia) około godziny 5.36 rano zauważony został pożar budynku gospodarczego, który powstał w miejscowości Rogi (gmina Podegrodzie)

Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz z pobliskich OSP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że palił się budynek gospodarczy znajdujący się na terenie jednego z gospodarstw. W pobliżu pożaru zlokalizowany był budynek mieszkalny oraz inny gospodarczy.

Właściciel wraz z domownikami podjął nieudaną próbę ewakuowania kurczaków znajdujących się w płonącym budynku oraz gaszenia pożaru. Działania pierwszych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na palącą się konstrukcję dachu oraz poddasze.

Podano prąd wody do wnętrza obiektu i przeszukano pomieszczenia pod kątem obecności żywego inwentarza.

Wodę do gaszenia pożaru dowożono ze zbiornika zlokalizowanego przy szkole. Dokonano rozbiórki konstrukcji dachu oraz wyrzuceniu znajdującej się na poddaszu słomy na zewnątrz. Wentylatorem oddymiono pomieszczenia oraz usunięto niestabilne elementy konstrukcji dachu i dogaszono zarzewie ognia.

W czasie prowadzonych działań gaśniczych jeden z domowników źle się poczuł. Strażacy udzielili mu pomocy do czasu przyjazdu karetki Pogotowia Ratunkowego.

Działania ratowniczo – gaśnicze, które prowadziło 10 zastępów i 40 strażaków trwały ponad dwie godziny.  Przyczyna pożaru jest nieustalona.

PSP Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"