Na sygnale, Z ostatniej chwili
Sądeccy policjanci przejęli nielegalny tytoń
48 worków strunowych z krajanką tytoniu o łącznej wadze 13 kg zabezpieczyli sadeccy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. Kobieta i mężczyzna, którzy handlowali tytoniem bez polskich znaków akcyzy usłyszeli już zarzuty w tej sprawie.
Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadząc liczne działania operacyjne ustalili dwójkę sądeczan podejrzewanych o nielegalne posiadanie tytoniu. Kiedy funkcjonariusze zapukali do drzwi i przeszukali ich mieszkania, okazało się, że była tam krajanka tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W jednym z mieszkań policjanci skonfiskowali 28 worków strunowych zawierających 8 kg tytoniu, a w drugim 20 worków z 5 kg krajanki.
Ponadto mundurowi ustalili, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna w ciągu ostatnich kilku miesięcy nabyli w sumie 32 kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy, a następnie sprzedawali ją wśród swoich klientów. Tym nielegalnym procederem handlarze narazili Skarb Państwa na straty sięgające blisko 34 tys. złotych z tytułu niezapłaconych podatków.
W efekcie usłyszeli od policjantów zarzut z art. 65 § 1 Kodeksu karnego skarbowego (nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego), za co grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.






Zaginął 15-letni Filip Kaczmarczyk z Nowego Sącza
„Światło nadziei….” niezwykły występ w Barcicach
Zmiana organizacji pracy Referatu Geodezji i Planowania Przestrzennego w Starym Sączu
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm