Na sygnale

Sądecki policjant w czasie wolnym od służby pomógł zatrzymać sklepowych złodziei recydywistów

Opublikowano: 5 lipca, 2024 o 6:31 pm   /   przez   /   komentarze (0)

We właściwym miejscu i czasie znalazł się sądecki policjant, który będąc w czasie wolnym od służby, przyczynił się do zatrzymania sklepowych złodziei recydywistów. Teraz cała trójka odpowie za kradzież rozbójniczą.

28 czerwca br. funkcjonariusz Wydziału Sztab Policji sądeckiej komendy będący w czasie wolnym od służby, jadąc swoim samochodem, zauważył, że przed jednym z dyskontów w Nowym Sączu trzech mężczyzn szarpie się z pracownikiem ochrony. W pewnym momencie wyswobodzili się i uciekli. Policjant, będąc w stałym kontakcie z kolegami, którzy pełnili służbę patrolową i właśnie zmierzali w rejon sklepu, pojechał za uciekinierami. Przekazał ich dokładny rysopis oraz miejsce, w którym się ukryli. Po chwili cała trójka została zatrzymana.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili dokładny przebieg zdarzenia. Okazało się, że do kradzieży doszło przed godziną 12. Wówczas dwóch mężczyzn zabrało z półki markowy alkohol o wartości ponad 200 złotych i pospiesznie opuściło teren sklepu, nie płacąc za towar. Przed budynkiem czekał na nich trzeci mężczyzna. Gdy pracownik ochrony próbował ich zatrzymać, doszło do szarpaniny. Po chwili sprawcy oddali mu butelki z alkoholem i uciekli.

Dzięki postawie policjanta będącego w czasie wolnym od służby trzech mieszkańców Nowego Sącza w wieku 29, 30 i 33 lat usłyszało zarzuty kradzieży rozbójniczej. Za ten czyn grozi od roku do 10 lat więzienia, ale z uwagi na to, że wszyscy dopuścili się go się w warunkach recydywy, co oznacza, że byli już karani za podobne przestępstwo, sąd może orzec wyższy wymiar kary.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"