Na sygnale, Z ostatniej chwili

Śmierć na moście św. Kingi. 29-latek wyprzedzał i stracił panowanie nad motocyklem

Opublikowano: 17 czerwca, 2022 o 3:48 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Sądeccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w Starym Sączu, w którym 29-letnia pasażerka motocykla w wyniku poniesionych obrażeń zmarła. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

16 czerwca br. około godziny 16:40, w miejscowości Stary Sącz na nowej obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej 969 doszło do tragicznego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem marki Honda 29-letni sądeczanin, podczas wyprzedzania samochodu marki Volkswagen, zjeżdżając na prawy pas ruchu, stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do wywrócenia motocykla. Następnie sunący po jezdni motocykl uderzył w jadący przed nim samochód marki Mazda. W wyniku zdarzenia pasażerka motocykla, wypadła z siedziska i uderzyła w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód marki Nissan. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej pasażerka motocykla 29-letnia mieszkanka Sądecczyzny zmarła. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń -mówi naszemu portalowi kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowy KMP w Nowym Sączu

Przez wiele godzin na miejscu prokurator z Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego prowadzili oględziny.

Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku śledztwa Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a