Na sygnale, Z ostatniej chwili

Śmierć na starosądeckim Rynku. Mężczyzna leżał a obok przejeżdżały samochody

Opublikowano: Sierpień 25, 2018 o 9:02 am   /   przez   /   komentarze (48)

21 sierpnia 2018 roku około godziny 22:30 mężczyzna (60 lat) przez dłuższy czas leżał w pobliżu krawężnika na wysokości Muzeum Regionalnego w Starym Sączu. Choć mężczyzna leżał w ruchliwym punkcie miasta, gdzie przejeżdżały samochody i kilku kierowców zwalniało to nikt natychmiast nie zareagował. To przerażające.

Ratownicy medyczni, którzy przybyli na wezwanie nie zdołali uratować życia 60.-latkowi. Czy zabiła go znieczulica? Czy mężczyźnie można było pomóc? Bada to prokuratura.

Samo wezwanie pogotowia NIE jest udzieleniem pomocy. Niestety, najczęściej świadkowie dzwonią po pogotowie i ,,znikają”, a poszkodowany może wymagać udrożnienia dróg oddechowych czy zwykłego uciskania klatki piersiowej, by natleniona krew dotarła do mózgu. Trzeba pamiętać, że niedotleniony mózg zaczyna umierać po czterech minutach i wtedy nawet najlepsi ratownicy nie są w stanie już pomóc – mówi ratownik medyczny.

Pogotowie Ratunkowe zostało poinformowane, że na starosądeckim rynku leży mężczyzna -mówi naszemu portalowi asp. szt. mgr Barbara Leśniak –Około godz. 22.30 na miejsce zdarzenia skierowani zostali policjanci Komisariatu Policji w Starym Sączu, którzy od będącej na miejscu załogi karetki Pogotowia Ratunkowego uzyskali informację o zgonie mężczyzny mieszkańca powiatu nowosądeckiego. Wstępnie wykluczono, aby do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Na polecenie prokuratora Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu zwłoki mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez Komisariat Policji w Starym Sączu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

Warto wiedzieć, że ucieczka z miejsca wypadku, a także nieudzielenie pomocy osobie, której zdrowiu i życiu zagraża niebezpieczeństwo to przestępstwo.. W pierwszym przypadku sprawcy, który ucieka, grozi do 12 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a w drugim osobie, która mija np. potrąconego i nie zatrzymuje się, by pomóc – do trzech lat pozbawienia wolności.

kontakt@starosadeckie.info

Facebook: Starosądeckie.info

 

 

Komentarze

Komentarze (48)

 • Sierpień 25, 2018 o 9:14 am Anonim

  Bo to są własnie ludzie którzy nauczyli się dostawać a nie pomagać

 • Sierpień 25, 2018 o 9:43 am zabba

  Znieczulica. każdy się gdzieś śpieszy i myśli tylko o sobie i swojej rodzinie.
  Sprawdzić na monitoringu kto tamtędy przejeżdżał i porozmawiać z delikwentami że mogli człowiekowi uratować życie a tego nie zrobili. Żadne tam mandaty i inne tego typu kary tylko uświadamianie. Może następnym razem zatrzymają się i pomogą.

 • Sierpień 25, 2018 o 9:58 am Anonim

  A gdzie policja patrolujaca ? Na przystanku chłopaków znajdą bo statystyki muszą być.

 • Sierpień 25, 2018 o 10:02 am Pik

  A może to był jakiś menel z rynku,pełni ich tam z każdej strony

 • Sierpień 25, 2018 o 11:30 am chorepanstwo

  Ja sie nie zgodze z opiniami innych, w rynku po 22 strach sie zatrzymac by nie zostac pobitym i okradzionym. Mam dostac 3 lata odsiadki za to ze sie nie zatrzymalem? To dlaczego czlowiek ktory pobil i zmasakrowal powaznie niewinnego czlowieka na rynku chodzi na wolnosci?

 • Sierpień 25, 2018 o 11:58 am Barbara

  A co ma jedno do drugiego ? Żal dupsko ściska ?

 • Sierpień 25, 2018 o 12:05 pm Irena

  To prawda, latarnie są tylko dla ozdoby ciemno na rynku jak w du… środek rynku też ciemny. Strach tam wieczorem się pojawić a co dopiero interesować się kimś co jak wiadomo w rynku pełen jest szemranego towarzystwa. Nie rozumiem dlaczego nikt nie poprawi oświetlenia rynku te lampy co tam są to jakaś tragedia.

 • Sierpień 25, 2018 o 12:35 pm MM

  Bardzo smutna i przykra sprawa, ale… Ponad 30 lat temu , jadąc jako dziecko z rodzicami zobaczyliśmy leżącego na chodniku człowieka tuż przy kapliczce św. Floriana na Morawskiego. Natychmiast tata się zatrzymał i zostało wezwane pogotowie. Fakt, że facet szedł po pijaku, przewrócił się i rozbił głowę – nic poważnego się nie stało. W dzisiejszych czasach widok menela leżącego na rynku nikogo nie dziwi i to jest powodem, że czasami ktoś potrzebujący pomocy zostanie bez niej. Sam prawie codziennie widzę pana na osiedlu pod sklepem, jak się przewraca, leży i co? Mam mu pomagać? Jeżeli prawo i Policja sprawi, że widok leżącego pijaka zniknie z krajobrazu miasta, to myślę że reakcja osób postronnych też będzie całkiem inna.

 • Sierpień 25, 2018 o 12:57 pm Gbbbbb

  Może tak a może nie. Tam leżał człowiek któremu nikt nie pomógł .Każdy z nas może zasłabnąć, dostać zawału, udaru czy wylewu. Wniosek z tego taki ze jak zaslabniemy na ulicy nie mamy szans na pomoc bo najłatwiej powiedzieć ze leży menel czy menelka. Smutne

 • Sierpień 25, 2018 o 1:20 pm Marysia

  O co niby ściska??? O to że w niedzielę biegniesz do kościoła i udajesz świętobluwa katoliczkę , a w tygodniu pracą się nie skalasz tylko siup po zapomogę z kasy podatników??? Beneficjentki 500+ – wam nie ma czego zazdrości…

 • Sierpień 25, 2018 o 1:27 pm Ciupaga

  Wszyscy mają w dupie że człowiek leży i może potrzebować pomocy myślą że pijany a tak niewiele trzeba by uratować źycie na wiosnę w sączu gość upadł na przystanku i potrzebował pomocy to starsze panie go dzwigały a kanary które tam stały proszone o pomoc stwierdzili ze to nie jest ich sprawa spiepszyli jednym z nich był radny miasta niejaki pan G członek PO i jak tacy ludzie nie dadzą przykładu a szkoda się wkur. ..

 • Sierpień 25, 2018 o 1:30 pm Anonim

  Zastanów się Barbara zanim coś głupiego nie przemyślanego napiszesz ,zapewne siedzisz na zasiłku i nic nie robisz i dlatego głupi komentarz

 • Sierpień 25, 2018 o 1:31 pm Anonim

  Zastanów się Barbara zanim coś głupiego nie przemyślanego napiszesz ,zapewne siedzisz na zasiłku i nic nie robisz i dlatego głupi komentarz

 • Sierpień 25, 2018 o 2:07 pm Masakra

  Barbara co ty wypisujesz…

 • Sierpień 25, 2018 o 2:41 pm PIS

  Jeżeli ktoś leży na ulicy to wezwij policję lub pogotowie lub udziel mu pierwszej pomocy. nic to nie kosztuje a może kogoś uratuje.

 • Sierpień 25, 2018 o 3:32 pm tedi

  Menel nie menel wszystko jedno to jest człowiek i każdemu należy się pomoc ,a zwłaszcza w takim katolickim okręgu jakim jest sądeczyzna

 • Sierpień 25, 2018 o 4:58 pm starosadeczanka

  Uwazam, ze menel to tez czlowiek. Gdy kiedys menel lezal na ziemi pod biurowcem w rynku-bylo to zima- podnosilam go zeby mogl usiasc przynajmniej na lawce, to ludzie nazwali mnie Matka Teresa…hmmm….nie bylo nikogo do pomocy ale do docinania i glupich usmiechow to byla gromadka….nie wiem jak to nazwac oprocz jednego slowa ze to chamskie zachowanie. Ale to co dajesz to odbierasz….a karma lubi wracac z podwojona sila.

 • Sierpień 25, 2018 o 5:48 pm Chmurka

  Co za bzdura! Wezwanie pogotowia nie jest pomocą?! Nie wszyscy czują się na siłach reanimować kogoś!

 • Sierpień 25, 2018 o 6:40 pm dunin

  Bo 30 lat temu była komuna i ludzie bardziej sie szanowali ,a teraz każdy ma w nosie bo ludzie są podzieleni i nie życzliwi ,patrzą żeby jakieś następne pieniądze od rządu dostać i aby im było dobrze a nie daj Boże żeby ktoś miał o złotówkę więcej niż on to już jest żle ,nie mówiąc już żeby od siebie drugiemu coś dali

 • Sierpień 25, 2018 o 6:40 pm dunin

  Bo 30 lat temu była komuna i ludzie bardziej sie szanowali ,a teraz każdy ma w nosie bo ludzie są podzieleni i nie życzliwi ,patrzą żeby jakieś następne pieniądze od rządu dostać i aby im było dobrze a nie daj Boże żeby ktoś miał o złotówkę więcej niż on to już jest żle ,nie mówiąc już żeby od siebie drugiemu coś dali

 • Sierpień 25, 2018 o 7:30 pm Kasza

  A gdzie był wtedy Pan Zegzda? gdzie był Pan Lelek I przyboczny?? Przecież nic nie dzieję się bez nich!!

 • Sierpień 25, 2018 o 7:52 pm Gbbbbb

  Popieram

 • Sierpień 25, 2018 o 8:17 pm Ate

  Najrozsądniejszy komentarz. Pozdrawiam!

 • Sierpień 25, 2018 o 10:33 pm Anonim

  Co za głupi komentarz KASZA ,bez komentarza pozostawiam

 • Sierpień 25, 2018 o 10:33 pm Anonim

  Co za głupi komentarz KASZA ,bez komentarza pozostawiam

 • Sierpień 26, 2018 o 8:54 am 112

  Nie masz racji, bo według Art.162 KK § 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  Sęk w tym, ze ludzie boją się zrobić coś więcej, poza telefonem na pogotowie, ponieważ sądzą, że mogą być pociagnięci do odpowiedziałności, gdy ich pomoc zaszkodzić ofierze.
  Starosadeckie.info ma dużo czytelników.i dobrze by było, aby na jego łamach rozpoczać akcję uswiadamiania ludzi, że pierwsza pomoc, w razie utraty przytomności, nie jest taka straszna. Wystarczy umiescić informację-piktogramy, jak to zrobić.

 • Sierpień 26, 2018 o 11:48 am Anonim

  No i myślisz że to uświadamianie, informacja – piktogramy coś zmienią? To jest sucha teoria, która w stresującej sytuacji nie wykorzystasz i którą szybko zapomnisz. Jeśli nie ma praktyki, to koniec – większość może pomóc właśnie tylko poprzez telefon na pogotowie, nie zapominaj że to dla nieobytych osób bardzo duży stres..

 • Sierpień 26, 2018 o 12:15 pm Gringo

  TAK… TO WINA 500+ ! Bogatsze kraje świadczą różne zapomogi, a nie ma tam takiej zawiści. Ludzie dajcie spokój z tym programem bo to chyba jedyna POZYTYWNA rzecz jaką obdarowano naród w 1000 letniej historii. Zresztą kto nie pracował nigdy to i tak nie będzie. Z programem czy bez to to samo jest co bylo

 • Sierpień 26, 2018 o 1:08 pm Anonim

  Ps. Nie ponosi się ŻADNEJ odpowiedzialności, w przypadku niefachowej pomocy, na skutek której stan się pogorszył (ale co się ma pogorszyć, jak komuś serce się zatrzyma 🤔 – chyba gorzej już nie może być) !

 • Sierpień 26, 2018 o 1:41 pm 112

  Nie masz racjj ! Uświadamianie społeczeństwa, nawet przez inforację-piktogramy, dużo by zmieniło w poradzeniu sobie ze steres dla nieobytych. Gdyby ludzie wiedzieli, że cała pomoc, to przywrócenie komuś oddechu ( serce się zatrzymało, to nie oddychasz, wiec zaczynasz uciskanie klatki piersiowej – oddech usta-usta nie musisz wykonywać , jeżeli masz opory) to by nie mieli „bardzo dużego stresu” , jak piszesz. Paniętam historie z przed lat, gdy dwóch chłopców uratowali nieprzytomną osobę, wyciagniętą z wody, bo wiedzieli co mają zrobić, bo oglądali w telewizji serial … Beach Wacht !

 • Sierpień 26, 2018 o 2:00 pm Anonim

  macie presencję do przypadkołach przechodniów którzy nie udzielili pomocy!!!!
  a od czego są kamery w rynku???

 • Sierpień 26, 2018 o 2:48 pm Anonim

  Co uświadomisz.. że pomoc jest ważna? Ludzie to wiedzą, ale nie potrafią tego zrobić. Teoria nie zastąpi praktyki!! W sytuacjach stresowych albo człowiek ma wyuczony schemat działania, i postępuje wg. niego, albo leci intuicyjnie a wtedy może to przynieść więcej szkód niż pożytku. Ty mówisz o uciskaniu klatki, może zacznijmy od czegoś prostszego – zapytaj znajomych co wiedzą o pozycji bezpiecznej. A co do tych chłopców, to pamiętaj że dzieci mają trochę inne myślenie niż dorosły. I jak się podpisujesz 112 to nie pisz głupot w stylu „cała pomoc, to przywrócenie komuś oddechu”, ludzie poszkodowani są na różne sposoby, i wymagają różnych form pomocy.

 • Sierpień 26, 2018 o 5:32 pm Barbara

  Marysia to chyba z Kolorową flagą paraduje ! I dlatego taki komentarz !

 • Sierpień 26, 2018 o 5:40 pm Bollek

  I to są właśnie komentarze jedynej słusznej opcji politycznej , totalnych de..i….Anonimie

 • Sierpień 26, 2018 o 5:41 pm Z osobna do każdego.

  Dostawać ? Konkretnie o co chodzi ?

 • Sierpień 26, 2018 o 7:59 pm Heniek

  Kamera jest tylko jedna z tego co widać i nie obejmuje całego rynku ,a co byś powiedział gdybyś to ty zasłabł pod Marysieńką lub ktos z twojej rodziny też byś pytał od czego kamery na rynku? widać że niektórzy to nie mają zielonego pojęcie a rwą się do pisania komentarzy

 • Sierpień 26, 2018 o 8:51 pm Kuba

  Ja mieszkam zaraz obok rynku i jak czytam te opinie o tym, że się strach zatrzymać to tragedia. Chyba nie chodzą Ci ludzie wieczorami po rynku. Jest spokojnie.

 • Sierpień 27, 2018 o 7:29 am RR

  Mam nadzieję że gdybym zasłabł to ktoś by mi pomógł, a kamery niech sobie będą – finalnie okazuje się że lepiej z nimi niż bez – przynajmniej wiadomo byłoby kto wyciągnie mi portfel zanim obojętnie pójdzie dalej…

 • Sierpień 27, 2018 o 8:44 am Jola

  No po takim komentarzu to napewno ci już ktoś pomoże ,aż się zdziwisz RR chyba ksiądz z ostatnim namaszczeniem jak zdąży ,przez takie komentarze nikt nikomu nie chce pomóc bo każdy się boi że zostanie posądzony o kradzież

 • Sierpień 27, 2018 o 11:14 am JÓZIA

  Anonim o co ci chodzi o jakie prezencje ,przypad ,kołach pisz po polsku i dokładnie ,a nie jak niedouczony

 • Sierpień 27, 2018 o 1:11 pm 500+

  Gdyby miała dzieci pierwsza stała by po kasiore !

 • Sierpień 27, 2018 o 5:21 pm Werka

  Zanim coś „madrego” napiszesz uzyj najpierw mozgu jeśli go masz w ogóle

 • Sierpień 27, 2018 o 8:53 pm Anonim

  Pomagamy osobie , a nie menelowi

 • Sierpień 28, 2018 o 6:01 pm mieszkanka

  Większosc komentarzy jest w stylu ,oto ludzie boją się zatrzymac udzielić pomocy ,bo można oberwać od meneli.A ja pytam ile jest w Starym Sączu policjantów?Gdzie jest pan Lelek ze nie rozmawia z komendantem aby chociaż co jakiś czas nasi” stróże” pospacerowali i spojrzeli co się dzieje w naszym miescie.Chyba ktoś ma racje gdzie jest Lelek?Przeciez to włodarz miasta i powinien dbać o bezpieczeństwo swoich mieszkańców.

 • Sierpień 29, 2018 o 1:18 pm Obywatel.....

  Lewackie komentarze ……..

 • Sierpień 30, 2018 o 6:21 am Anonim

  Na pewno nie tam gdzie ty czyli po zasiłek

 • Sierpień 30, 2018 o 6:24 am Anonim

  Czyli jak by milicjant był w rynku to by ten ktoś nie umarł? Co to za głupoty. Człowiek ma człowieka w głębokim poważaniu ale ty o lelku piszesz.

 • Wrzesień 23, 2018 o 10:10 am A.

  Ma Pani rację.

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a