Na sygnale, Z ostatniej chwili

Śmiertelny wypadek na obwodnicy Starego Sącza. Zginął 19-letni kierowca Hondy

Opublikowano: Lipiec 9, 2020 o 8:43 am   /   przez   /   komentarze (0)

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj (9 lipca 2020 ) po godzinie 6 rano na obwodnicy Starego Sącza. Całkowicie zablokowana jest droga nr 969.

Na wysokości firmy Batim samochód osobowy marki Honda (na tablicach rejestracyjnych z Powiatu Nowosądeckiego KNS), którym podróżowały dwie osoby zderzył się z ciężarówką MAN (na tablicach rejestracyjnych z Grodziska Mazowieckiego). Nie udało się uratować 19-letniego kierowcy samochodu osobowego. 56-letnia kobieta (pasażerka Hondy) trafiła w ciężkim stanie do szpitala. Oboje byli zakleszczeni w pojeździe. 

 –Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący hondą, z niewiadomych na tę chwilę przyczyn, zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki MAN. Niestety w wyniku tego zderzenia śmierć na miejscu poniósł 19-letni kierowca hondy, a podróżująca z nim kobieta została przetransportowana do szpitala  –mówi w rozmowie z naszym portalem Aneta Izworska, rzecznik sądeckiej Policji -Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora pracują policjanci z Nowego i Starego Sącza, którzy wykonują liczne czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego tragicznego wypadku.Utrudnienia w ruchu potrwają jeszcze około 1,5 godziny. Kierowców jadących od ronda przy stacji paliw policjanci kierują na ulicę Jana Pawła II, z kolei jadących od strony Podegrodzia kierują na Wielki Wygon.

AKTUALIZACJA -WIEK KIEROWCY!

W pierwszym komunikacie Policja poinformowała, że kierowca miał 29 lat. Okazało, się że w wypadku zginął 19-latek, młodszy z braci.

Droga jest już przejezdna, a policjanci zakończyli czynności w Starym Sączu. W wyniku tego zderzenia śmierć na miejscu poniósł 19-letni kierujący samochodem osobowym marki Honda. Podróżująca z nim kobieta żyje i została przetransportowana do szpitala.Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone do dalszych badań sekcyjnychmówi rzecznik sądeckiej Policji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że 19-latek (tegoroczny maturzysta) pochodził z Gminy Łącko. Podróżował wraz z mamą. Kobieta trafiła w ciężkim stanie do szpitala. Poszkodowana na początku była nieprzytomna, ale podczas akcji ratunkowej odzyskała przytomność.

Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz zdjęcie? Pisz na kontakt@starosadeckie.info bądź na Facebooku: Starosądeckie.info 

 

Zdjęcia przesłane na kontakt@starosadeckie.info i Starosądeckie.info na Facebooku. 

Fot. własne/OSP Stary Sacz/Czytelnicy

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a