Na sygnale, Z ostatniej chwili

Spacerował w lesie z koleżankami. Napadli go i dotkliwie pobili

Opublikowano: Czerwiec 3, 2020 o 8:55 am   /   przez   /   komentarze (0)

Sądeccy policjanci szybko ustalili czterech sprawców rozboju i odzyskali skradzione rzeczy

Choć pokrzywdzony nie był w stanie podać rysopisu żadnego z mężczyzn, którzy go napadli, sądeccy policjanci szybko namierzyli sprawców odpowiedzialnych za ten czyn. Teraz za rozbój z użyciem środka obezwładniającego grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątek, 29 maja br. po godzinie 21 w lesie na terenie gminy Chełmiec, gdzie 21-latek spacerował z dwiema koleżankami. Tam zaczepiło go kilku młodych mężczyzn, którzy zanim ukradli mu portfel, pieniądze i dokumenty, użyli wobec niego gazu pieprzowego, a także przyduszali i kopali. Dziewczyny, widząc co się dzieje szybko uciekły, a po pobiciu 21-latek dotarł do samochodu i pojechał do szpitala. Wtedy też o zdarzeniu została powiadomiona sądecka Policja.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze zaczęli działać, w tym także operacyjnie i bardzo szybko ustalili czterech potencjalnych sprawców tego rozboju (w wieku od 16 do 20 lat). Gdy przeszukali ich mieszkania znaleźli skradzione rzeczy oraz gaz pieprzowy, którym obezwładnili swoją ofiarę. Trójka zatrzymanych mężczyzn usłyszała od prokuratora zarzut rozboju z użyciem środka obezwładniającego oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu pokrzywdzonego, za co grozi do 12 lat więzienia. Z kolei ich najmłodszy kompan za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

Wobec 18-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania i kontaktowania z pokrzywdzonym oraz zakazu opuszczania kraju. Drugi 18-latek oraz 20-latek w oczekiwaniu na wyrok, najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami, o czym wczoraj zadecydował sąd, po wniosku prokuratury.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a