Na sygnale, Z ostatniej chwili

Srebrne Jabłka Sądeckie z okazji strażackiego święta

Opublikowano: 20 maja, 2017 o 11:57 pm   /   przez   /   komentarze (1)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak wziął udział w uroczystych obchodach Powiatowego Dnia Strażaka. Podczas tego święta na placu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu starszy brygadier Waldemar Kuźma przejął oficjalnie funkcję komendanta miejskiego PSP.

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka były okazją do wręczenia wyróżniającym się strażakom odznak resortowych i korporacyjnych, a także awansów na wyższe stopnie. Wręczał je m.in. nadbrygadier Stanisław Nowak, małopolski komendant wojewódzki PSP. Z jego rąk medal honorowy im. Bolesława Chomicza odebrał druh Zygmunt Paruch, wiceprezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Sączu i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Starosta Marek Pławiak, w podziękowaniu za codzienną gotowość do niesienia pomocy, trud, zaangażowanie oraz ciężką i ofiarną służbę dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Sądecczyzny odznaczył Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi: starszego kapitana Konrada Gurgula i aspiranta sztabowego Grzegorza Fedko z JRG nr 1 w Nowym Sączu, aspiranta sztabowego Marcina Sikorskiego z JRG w Krynicy-Zdroju oraz aspiranta Wiesława Rośka i starszego ogniomistrza Andrzeja Hejmeja z JRG nr 2 Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. Dyplomy starosty otrzymali: kapitan Tomasz Szewczyk, kapitan Krzysztof Bieniek, starszy aspirant Krzysztof Turski,  aspirant sztabowy Henryk Witecki i aspirant Damian Michalik (wszyscy z KM PSP w Nowym Sączu), a także ogniomistrz Wojciech Mąka i młodszy ogniomistrz Grzegorz Maciejczyk (obaj z JRG w Krynicy-Zdroju). Okolicznościowe adresy starosta Marek Pławiak wręczył nadbrygadierowi Stanisławowi Nowakowi oraz starszemu brygadierowi Waldemarowi Kuźmie.

Nasza współpraca ze strażą pożarną układa się znakomicie i jestem przekonany, że nadal tak będzie – mówił Marek Pławiak. – Wielokrotnie mieliśmy okazję się przekonać, że na strażaków zawsze można liczyć i są zawsze tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Dziękujemy za tę gotowość i ofiarną służbę.

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział: Piotr Naimski – minister bezpieczeństwa energetycznego, senator Stanisław Kogut oraz posłowie Anna Paluch, Jan Duda, Andrzej Czerwiński i Arkadiusz Mularczyk. Obecny był również członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Franciszek Kantor. Władze miasta reprezentowali wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech i przewodnicząca Rady Miasta Bożena Jawor.

Dodajmy, że w PSP w Nowym Sączu pracuje ponad 190 zawodowych strażaków. W 102 jednostkach OSP, wspieranych przez Powiat, służbę pełni przeszło 3500 druhów.

(szel)

Fot. Paweł Szeliga/ Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Komentarze (1)

  • 21 maja, 2017 o 1:14 pm Cracoviak

    Zaglozyn!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"