Na sygnale, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Brutalnie pobili mężczyznę przy kościele. Potem zaatakowali świadka!

Opublikowano: Kwiecień 12, 2018 o 10:50 am   /   przez   /   komentarze (25)

Brutalnie kopali i uderzali pięściami mężczyznę stojącego nieopodal kościoła w Starym Sączu, a następnie pobili przy użyciu kastetu świadka, który ruszył pokrzywdzonemu na pomoc. Trzej groźni napastnicy zostali zatrzymani w wyniku pracy operacyjnej przez policjantów z Komisariatu Policji w Starym Sączu, a wczoraj trafili za kraty.

W ubiegłą środę (4 kwietnia) ok. godz. 21.40 dyżurny komisariatu Policji w Starym Sączu otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ulicy Mickiewicza przemieszcza się grupa osób, która zaczepia przechodniów. Policjanci udali się na miejsce zdarzenia i przy pobliskim kościele zastali kobietę i mężczyznę, którzy jak się później okazało, czekali na karetkę pogotowia. Funkcjonariusze ustalili, że kilka minut wcześniej mężczyzna ten został zaatakowany przez grupę młodych osób, którzy bili go pięściami i kopali po całym ciele -mówi rzecznik sądeckiej Policji asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

Bójkę zauważył przejeżdżający tamtędy kierowca volkswagena, który widząc brutalność oprawców, zatrzymał samochód by wezwać pomoc. Gdy stanął w obronie pokrzywdzonego, został zaatakowany przez napastników, którzy dotkliwie go szarpali, kopali i bili pięściami przy użyciu metalowego kastetu. Ponadto, w trakcie szarpaniny, zniszczyli mężczyźnie zegarek i ubranie oraz ukradli telefon o wartości 2500 złotych, który wypadł mu z ręki. Po całym zajściu sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia.

W wyniku pracy operacyjnej, 9 kwietnia policjanci z Komisariatu Policji w Starym Sączu przy wsparciu funkcjonariuszy ze Straży Granicznej z Nowego Sącza zatrzymali oprawców. Tego samego dnia postawili mężczyznom w wieku 26, 21 i 19 lat, zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz kradzieży. Pierwszy z nich popełnił te przestępstwa w warunkach recydywy, natomiast 21-latek i 19-latek odpowiedzą jeszcze za uszkodzenie mienia. Ten ostatni usłyszał także zarzut posiadania środków odurzających, a konkretnie marihuany, którą policjanci ujawnili w domu młodego mężczyzny. 

Starosądeccy policjanci wnioskowali do prokuratury, a ta do sądu o zastosowanie wobec sprawców środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj (11 kwietnia) sąd przychylił się do tego wniosku i wszyscy trzej mężczyźni trafili już na trzy miesiące do aresztu. 26-latkowi, który działał w warunkach recydywy grozi 12 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostali dwaj mężczyźni mogą spędzić w więzieniu 8 lat.

Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz dla nas zdjęcia lub temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info bądź na Facebooku: Starosądeckie.info

fot. zabezpieczony kastet

Tekst i foto: KMP Nowy Sącz

Komentarze (25)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Kwiecień 12, 2018 o 11:07 am w końcu

  No! 😀

  Odpowiedź
 • Kwiecień 12, 2018 o 11:12 am penetratorumysłu

  dzicz, nic więcej, powinni dostać kolejno 26, 21 i 19 lat ciężkich robót w kamieniołomach, to by im przeszło.

  Odpowiedź
 • Kwiecień 12, 2018 o 11:13 am Józek z potoka

  Dlatego normalni ludzie powini mieć prawo posiadania broni, aby w razie ataku mogli się bronić.

  Odpowiedź
  • Kwiecień 12, 2018 o 1:56 pm daysee

   tu jest polska.. zacofany kraj… a ile jest takich spaw, gdzie ofiara jest oskarżona o to, że broniła się.. chory układ..

   Odpowiedź
  • Kwiecień 12, 2018 o 8:38 pm robcoy

   Zanim by się obronili zostaliby zastrzeleni własnie z tej łatwo dostepnej broni. Statystyki pokazują, że łątwość dostępu do broni powoduje wzrosts przestępstw a nie odwrotnie. USA prowadzi włąsnie szeroką akcje dobrowolnego rozbrajania społeczenstwa. Nie po to przecież zeby nie mogło się bronić, ale po to żeby broni było mniej w rękach ludzi.

   Odpowiedź
   • Kwiecień 12, 2018 o 9:12 pm Bob+Budowniczy

    Co Ty człowieku za bzdury piszesz?? Nie kłam bezczelnie tylko przedstaw konkretne dowody że tak jest a nie okłamuj społeczeństwa…

    Odpowiedź
    • Kwiecień 13, 2018 o 6:57 am robcoy

     Naucz się angielskiego i poczytaj chćby pod hasłem Disarm America. Poczytasz o akcji oddawania broni i problemie z jakim borykają się włądze USA.

     Podoba mi się hasło „nie okłamuj społeczeństwa” z ust kompletnego ignoranta, który żadnego faktu nie podał.

     Odpowiedź
     • Kwiecień 13, 2018 o 9:00 am postindustrialhamster

      Trzeba zauważyć, co następuje:
      1. Regulacje wielu stanów ograniczające prawo do posiadania broni stoją w sprzeczności z drugą poprawką do konstytucji, co stwierdził Sąd Najwyższy w sprawie District of Columbia v. Heller w 2008 roku.
      2. Wszystkie reżimy totalitarne starały się rozbrajać swoje ludy.
      3. Problemem nie jest powszechna dostępność broni, ponieważ przestępca i tak tę broń w jakiś sposób uzyska – i sankcja karna, która byłaby przypisana do posiadania nierejestrowanej sztuki broni nie ma charakteru odstraszającego.

   • Kwiecień 12, 2018 o 11:02 pm Józek z potoka

    Bzdury piszesz człowieku, podaj źródło takich danych, akurat Tramp jest zwolennikiem powszechnego dostępu do broni.
    W Stanach większość ataków z bronią jest w szkołach i na uczelniach, dlatego że jest tam absolutny zakaz noszenia broni i świr jeden z drugim wie, że może strzelać zanim policja przyjedzie, a na ulicy co drugi ma broń i wie że zastrzeli jednego a drugi wyciągnie broń i go odstrzeli.
    A po ostatnim ataku w szkole Tramp zdecydował że ochrona i nauczyciele, mają w szkole mieć broń, co do tej pory było zabronione.
    Ty myślisz, że Ci co ten rozbój w Starym Sączu zrobili, jakby tylko chcieli nie mogli zdobyć broni, w świecie przestępczym dostęp do broni jest powszechny, tylko normalnym ludziom się go zabrania posiadać.
    Poza tym ile osób ginie od ciosów nożem,siekierą a jakoś kupując nóź nie musisz mieć pozwolenia.

    Odpowiedź
    • Kwiecień 13, 2018 o 6:55 am robcoy

     Nie kłam – nie zdecydował tak , a jedynie poddał taki pomysł co spotkało się z absolutną krytyką i jak to u Traampa okazało się durnotą palniętą i to wprost w oczy rodzin ofiar, które zresztą bardzo to skrytykowały bo przyszły domagać się regulacji ograniczających posiadanie broni. Ale ten dureń tak ma. W detroit ostatnio dawano odpowiednik bonu zakupowego za każda oddaną sztukę broni (był to symbol bo rownowartość chyba 200USD o ile pamiętam). Oddano dobrowolnie w dzień ponad tysiąc legalnych sztuk bo ludzie zdają sobie sprawę , że przez łatwy dostęp giną dzieci. I nie pitol tutaj głupot, że bron w kieszeni pozwoli się obronić. Bandyta zawsze jest szybszy. W najlepszym wypadku zagroszisz komuś niewinnemu, jak ten okradany idiota z kantoru , który strzelałw centrum miasta i cudem nie zabił przechodniów, bo trzy kule poszły w plener. Powinni go zamknąć za ten debilizm. O jakich dowodach bredzicie? Wpiszcie w yahoo Disarm America to sobie poczytacie. Może użyjecie malenskich prawicowych rozumków i odpowiecie na pytanie dlaczego najwiecej zabójstw z uzyciem broni jest w kraju, gdzie dostęp do broni jest łatwiejszy niż do alkoholu? Dlaczego to masowo posiadające broń społeczenstwo nie wyzabijało jeszcze wszystkich bandytów, tylko patrzy jak bandyci zabijają ich dzieci z legalnie posiadanej broni? Myśleć tam w potoku, myśleć

     Odpowiedź
     • Kwiecień 13, 2018 o 8:57 am qwer

      Oddawano legalną broń, a co z tą nielegalną? A jest jej w USA masa.. Po za tym np. narkotyki są nielegalne, a handel kwitnie.. także raczej problemu nie doszukiwał bym się tylko w „łatwym” dostępie do legalnej broni.. więcej moim zdaniem co innego tu odgrywa kluczową rolę. A co do artykułu to widzisz w Polsce kastet jest nielegalny, a sprawcy go posiadali, i użyli.

     • Kwiecień 13, 2018 o 9:31 am Józek z potoka

      Odpowiedź na twoje pytanie jest prosta bo zamiast zabijać maczetą czy nożem, ludzie mają broń i robią to bronią, ale nikt nie jest w stanie powstrzymać np. ojca który zwariował i pozabijał swoją żonę i dzieci przez uduszenie, zabicie nożem czy podpalenie lub wybuch gazu,albo chłopaka który zabił nożem swoją dziewczynę,u nas tak się to odbywa a w stanach robi się to bronią, jak jest różnica w jaki sposób ktoś zginie z rąk szaleńca?smierć z broni uchodzi za bardziej humanitarną.
      Poza tym uważasz że ludzie to idioci i się wystrzelają nawzajem, jak tak nie uważam. W Polsce jest prawie 4 miliony broni gazowej, niezliczona ilość broni pneumatycznej, z tych broni z bliskiej odległości też można zabić człowieka, a jakość się nie słyszy, żeby takie przypadki były.
      Myślisz,że np. kibole w Krakowie nie mają dostępu do lewej broni palnej? śmiem twierdzić że chłopaki z judegangu i sharki to prawie wszyscy maja broń, a jakoś się z niej po Krakowie nie strzelają.

     • Kwiecień 13, 2018 o 12:13 pm dex

      Popełniasz poważny błąd w swoim rozumowaniu. Wychodzisz z założenia , że skoro nożem też można zabić to nie ma powodu ograniczać dostepu do uzi albo kałacha. Otóż żeby zabić nożem trzeba zadać sobie nie lada trud – siła ciosu, zbliżenie do ofiary, miejsce ciosu, spustoszenie w organizmie itd. Dlatego policja nie nosi noża czy klucza do felgi ale broń palną. Im bardziej niebezpieczna broń, tym, bardziej ograniczony do niej dostęp. Idąc twoim Tokiem rozumowania nie ma przeszkód żeby ludziomn dać granaty albo czołgi.

     • Kwiecień 13, 2018 o 1:08 pm Józek z potoka

      Uważam że normalny człowiek powinien mieć prawo się obronić przed napadem i do tego w zupełności wystarczy rewolwer czy pistolet, przecież zdrowy rozsądek podpowiada że nie będzie kobieta nosić kałacha w torebce aby obronić się np. przed gwałtem.
      Nie sprowadzajmy prawa do obrony do absurdu, piszesz że nożem trzeba zadać sobie trud, mieć siłę itp. ale to właśnie mają najczęściej bandyci, a jaki procent ludzi jest w stanie odeprzeć gołymi rękami atak nożownika.
      Najlepszym przykładem są gwalty busmurmanów na zachodzie, czy słyszał ktoś żeby jakaś napadnięta kobieta zastrzeliła napastnika, oczywiście nie, bo społeczeństwo jest rozbrojone.

   • Kwiecień 14, 2018 o 3:58 pm Ziom

    Ale głupoty gadasz. Guzik wiesz na ten temat. Zajmuję się bronią. Po pierwsze: Broń w stanach powoduje, że jest dużo mniej przestępstw z użyciem broni tam gdzie jej używają i noszą. Po drugie: te wszystkie masakry są w miejscach których nie wolno wnosić broń. Po trzecie: Patrząc na wielkość USA i Polski przypadki użycia broni jest dużo mniejsza niż w Polsce.

    Faktem jest, że u nas nie ma kultury broni. Komuchy nas jej pozbawiły i aktualnie żyjący komuchy nadal to utrzymują. Każda zdrowa psychicznie osoba powinna po przejściu szkolenia mieć możliwość posiadania i noszenia broni do woli.

    I ostatni powód. Co zrobicie w przypadku najazdu nieprzyjaciela? nic! Bo młodzi nie mieli w rękach kałacha i połowa młodych z poboru się pozabija.

    Odpowiedź
   • Kwiecień 14, 2018 o 4:02 pm Ziom

    i druga sprawa – nie jest reglamentowany dostęp do łuków, maczet, noży, kastetów i co każdy to nosi przy sobie?! nie. To samo by było z bronią. Przestępca zawsze ma dostęp do broni – każdej!!!

    Odpowiedź
  • Kwiecień 12, 2018 o 9:10 pm Bob+Budowniczy

   AMEN!!!

   Odpowiedź
 • Kwiecień 12, 2018 o 11:19 am postindustrialhamster

  Eliminować patusów z naszych ulic.

  Odpowiedź
 • Kwiecień 12, 2018 o 11:57 am Obywatel

  W ramach recydywy odstrzal. Czy to zla opcja?

  Odpowiedź
 • Kwiecień 12, 2018 o 1:17 pm Menelisko

  TAAAA A ZA CHWILE ZNOW NA WOLNOSCI BĘDĄ I DOPÓKI DOZYWOCIA JEDEN Z DRUGIM NIE DOSTANIE TO TO MIASTO SPOKOJU NIE ZAZNA DOPOKI DUET DEBILI GRASUJE PAN G. I PAN O.

  Odpowiedź
  • Kwiecień 12, 2018 o 8:20 pm mf k

   nazwiska kto konkretnie

   Odpowiedź
 • Kwiecień 12, 2018 o 1:25 pm Ebde

  Teraz będą sypać na dołkach z kad wziąść trawę. Frajerstwo na całego tylko w SS!

  Odpowiedź
 • Kwiecień 12, 2018 o 10:53 pm Rafał

  Jeśli przyzwolenie na nienawiść i brak tolerancji wobec innych poglądów „idzie” z tzw. góry, to dlaczego społeczeństwo dziwi się, że zdarzają się tak tragiczne i okrutne incydenty. Przecież sami na to przyzwalamy…

  Odpowiedź
 • Kwiecień 13, 2018 o 12:17 pm ....

  Teraz już rudy nie będzie sie braciszkiem bronił. Ze wyjdzie moj brat to was ustawi hahahah naustawiane bd mial bolce w celi w pupcie od chlopakow

  Odpowiedź
 • Kwiecień 15, 2018 o 9:30 am mieeszkaniec

  To teraz jeszcze porządek z wszechobecnymi żulkami i mozna po Bryjowie pospacerować, a zapomniałem po tych kamerdolach nie da sie chodzić

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a