Na sygnale

Stary Sącz, ul. Piłsudskiego-zderzenie samochodów. Kierowcy w szpitalu

Opublikowano: 13 marca, 2015 o 6:17 pm   /   przez   /   komentarze (5)

Dzisiaj (13 marca) przed godziną 17:00 na ulicy Piłsudskiego w Starym Sączu doszło do czołowo-bocznego zderzenia dwóch samochodów osobowych -Seata i Volkswagena. Samochodami podróżowali sami kierowcy (mieszkańcy Starego Sącza), którzy w wyniku wypadku zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania.

Na miejscu jako pierwsi pojawili się strażacy OSP Stary Sącz, OSP Gołkowice Górne,PSP Nowy Sącz i Pogotowie Ratunkowe.

Po przybyciu naszego patrolu na miejsce zdarzenia poszkodowani kierowcy znajdowali się już w karetce Pogotowia Ratunkowego – powiedział naszemu portalowi pracujący na miejscu zdarzenia Policjant.

Jak udało nam się dowiedzieć od mieszkańców ulicy Piłsudskiego oraz siostry jednego z poszkodowanych, kierowca seata wracał do domu od strony Gołkowic ( wiózł butlę z gazem). Jadący z naprzeciwka kierowca Volkswagena prawdopodobnie wymusił pierwszeństwo podczas skrętu w lewo. Jednak przyczyn wypadku nie mogła potwierdzić pracująca na miejscu zdarzenia Policja, gdyż tak jak wspominaliśmy obaj kierowcy są w szpitalu i czynności wyjaśniające trwają.

Nie wiem dokładnie co się stało bo usłyszałem tylko ogromny huk– powiedział nam jeden z mieszkańców ulicy Piłsudskiego –mieszkam paręnaście domów dalej, ale huk był nieziemski. Jak wybiegłem to strażacy rozcinali już jeden z samochodów, aby wydostać kierowcę –podsumował.

Pracujący na miejscu zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren działań oraz kierowali ruchem. Droga przez pewien czas była zablokowana. Samochody zostały zabezpieczone na pobliskim chodniku aż do przyjazdu pomocy drogowej.

Informacja z PSP Nowy Sącz:

Po przybyciu na miejsce Strażaków, w jednym pojeździe znajdowała się osoba. Natomiast osoba z drugiego pojazdu znajdowała się poza pojazdem. Strażacy usunęli drzwi z wraku pojazdu za pomocą narzędzi hydraulicznych. Równocześnie udzielili pomocy osobie znajdującej się poza pojazdem. Poszkodowanego mężczyznę ewakuowała z pojazdu przybyła załoga karetki Pogotowia ratunkowego.  Obydwaj poszkodowani zostali zabrani do szpitala.  Dalsze działania strażaków polegały na odpięciu klem akumulatorów, neutralizacji płynów ropopochodnych oraz  kierowaniu ruchem drogowym. Usunięto pojazdy oraz pozostałości powypadkowe z jezdni. Działania strażaków trwały ponad godzinę.


Przyczyny wypadku poznamy wkrótce. O czym poinformujemy na naszym portalu.

Masz zdjęcie do tematu? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

 

Komentarze

Komentarze (5)

 • 13 marca, 2015 o 10:14 pm on

  Były 3 karetki, 2 poszkodowanych, każdy w innej karetce 🙂 Piszcie dokładnie a nie tak jak Sądeczanin 🙂

 • 14 marca, 2015 o 8:57 am yeti

  W dzisiejszych czasach czytanie ze zrozumieniem to wielki problem jak widać. Pisze wyraźnie „Samochodami podróżowali sami kierowcy (mieszkańcy Starego Sącza), którzy w wyniku wypadku zostali przewiezieni do szpitala na dalsze badania” więc logicznie że jest 2 poszkodowanych…w dalszej części „Po przybyciu naszego patrolu na miejsce zdarzenia poszkodowani kierowcy znajdowali się już w karetce Pogotowia Ratunkowego – powiedział naszemu portalowi pracujący na miejscu zdarzenia Policjant” Czy ludziom naprawdę trzeba rozkładać tekst na czynniki pierwsze?

 • 14 marca, 2015 o 3:48 pm ja

  Na miejscu była również jednostka OSP Gołkowice Górne…….

 • 14 marca, 2015 o 6:11 pm Jimi

  Gdy wybiegłem z domu to strażacy wycinali już jednego z kierowców-na zdjęciach nie widać by któryś z samochodów był rozcinany przez strażaków.

 • 3 czerwca, 2015 o 5:54 pm POL

  RAJDY NA TEJ ULICY TO CODZIENNOŚĆ .

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"