Na sygnale

STOP Wariatom drogowym!

Opublikowano: 13 stycznia, 2015 o 5:41 pm   /   przez   /   komentarze (1)

18 sierpnia 2014 roku Małopolski Komendant Wojewódzkiej Policji nadinspektor Mariusz Dąbek powołał Nieetatowy Zespół do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach. Jest to reakcja na przypadki drastycznego łamania przepisów ruchu drogowego i stwarzania zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

Policjanci wchodzący w skład zespołu zajmują się m.in. analizą filmów i zdjęć przesyłanych przez internautów na skrzynkę „stop-agresji-drogowej” (stopagresjidrogowej@malopolska.policja.gov.pl).
Tylko od września wpłynęło na nią ponad 200 filmików, zawierających przypadki naruszania lub łamania przepisów ruchu drogowego. Do głównych przewinień należą: przypadki zajeżdżania drogi, wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, przejeżdżania na czerwonym świetle, nieprawidłowego parkowania, przekraczania przez kierujących linii ciągłej lub podwójnej ciągłej.
W każdej z tych spraw policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności ujawnionych przez internautów zdarzeń. Około 2/3 spraw już zakończyło się nałożeniem na sprawców mandatów karnych lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Pozostałe sprawy są w toku.
Policjanci wchodzący w skład Nieetatowego Zespołu do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drogach przeszukują także zasoby Internetu oraz analizują materiały zamieszczane na portalach społecznościowych, ujawniają osoby i miejsca stwarzające zagrożenie.

 

źródło i fot: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Komentarze

Komentarze (1)

  • 13 stycznia, 2015 o 5:47 pm Gom3z

    Ludzka rzecz p……ć

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"