Na sygnale

Strażak Roku Województwa Małopolskiego

Opublikowano: 24 stycznia, 2015 o 10:54 pm   /   przez   /   komentarze (0)

– Życzę wszystkim druhom, żeby tyle samo wyjeżdżali na akcję i wracali z niej – w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Tak, jak mogłem wrócić – mówił wzruszony druh Wojciech Pawlikowski, zdobywca tytułu Strażak Roku Województwa Małopolskiego. Swoje gratulacje na scenie przekazał mu m.in. wicemarszałek Stanisław Sorys.

– Ochotnicza Straż Pożarna to jedna z ostatnich instytucji, gdzie ludzie wbrew wszech panującej pogoni za zyskiem, potrafią działać dla dobra kogoś innego i to zupełnie bezinteresownie. Należy się Państwu szacunek nie tylko za tą dobroć, ale też ogromne bohaterstwo – mówił w czasie gali finałowej konkursu Strażak Roku Województwa Małopolskiego wicemarszałek Stanisław Sorys.

Zaszczytny tytuł Strażaka Roku trafił do druha Wojciecha Pawlikowskiego – dotychczasowego laureata tytułu Strażaka Miesiąca Sierpnia, który wyniósł kobietę z płonącego budynku. Warto podkreślić, że druh Pawlikowski działa w OSP już od 14 lat, aktualnie w OSP w Poroninie pełni funkcję dowódcy zastępu. Jak podkreśla – służba w OSP to rodzinna tradycja. W ciągu roku aktywnie uczestniczy w ok. 40-60 akcjach ratowniczych. Na co dzień druh Wojciech Pawlikowski jest mechanikiem samochodowym i prowadzi własny zakład.

Przyznając mu tytuł Strażaka Roku Województwa Małopolskiego kapituła doceniła jego dzielną postawę podczas akcji pożarowej z 25 stycznia 2014 r. Druh Pawlikowski ewakuował wtedy z płonącego budynku niepełnosprawną kobietę (chorą na stwardnienie rozsiane), która ważyła 120 kg. O tym, jak niebezpieczna była tak akcja świadczy fakt, że po ewakuacji druh Pawlikowski został zabrany do szpitala na obserwację. Na szczęście, po 3 godzinach został wypisany do domu w stanie dobrym.

źródło: (Biuro Prasowe/kor)Województwo Małopolskie

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"