Na sygnale

Stróże – nieszczęśliwy wypadek na torach

Opublikowano: 14 stycznia, 2015 o 4:23 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj (14 stycznia)  około godziny 8.00 grybowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nieszczęśliwym wypadku w Stróżach. Na miejscu okazało się, że 58-letni pracownik kolei, który odpinał ostatni wagon pociągu towarowego, poślizgnął się na oblodzonej powierzchni, a toczący się wagon przejechał mu po nodze.

Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem do gorlickiego szpitala.

JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz z OSP Stróże zabezpieczali lądowisko dla śmigłowca LPR, które wyznaczone zostało na stadionie w Stróżach.Kierujący Działaniem Ratowniczym nawiązał łączność z śmigłowcem LPR i przekazał sytuację terenową. Ponadto strażacy udzielili pomocy ratownikom medycznym w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca. Działania strażaków trwały około godziny.

Jak ustaliła policja pracownik kolei był trzeźwy. Na miejscu pracowała także Państwowa Inspekcja Pracy i zespół kontroli z firmy w której zatrudniony jest poszkodowany mężczyzna.

Sądeccy i grybowscy policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną i przesłuchali świadków zdarzenia. Wszystkie wykonane przez nich czynności pozwolą ustalić okoliczności, przebieg i przyczyny tego zdarzenia.

 

źrodło: KP Nowy Sącz/ PSP Nowy Sącz

 

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a